İletişim
  The clean solution

  Poulet Purée

  Poulet Purée'de kaliteye büyük önem veriliyor, istenilen kaliteye de MEIKO ile ulaşılıyor

  Raoult, uzun yıllardan beri MEIKO'nun makinelerini tercih ediyor. Bugüne kadar toplam 150 makine aldı ve kalitelerinden son derece memnun.

  Poulet Purée, Paris'te yeni açılan bir restoran. 400 kişilik kapasiteye sahip restoran, tavuk yemekleri ve patates püresi konusunda uzman. 300 şubesi bulunan restoran zinciri "La Pataterie"nin kurucusu olan restoran sahibi Fabrice Raoult, şimdi yeni bir zincir kurmak istiyor.

  Poulet Purée, Boulogne-Billancourt şehrindeki Ile Seguin Adası'nda bulunuyor. Restoranda sadece "Label Rouge" sertifikalı tavuklar sunuluyor.

  Bu tavukların özelliği geleneksel yöntemlerle açık alanda yetiştirilmeleri ve yavaş büyümeleri. Konvansiyonel yöntemlerle yetiştirilen tavuklara göre iki katı daha uzun yaşıyorlar ve etleri çok daha lezzetli oluyor. Tahılla beslenen tavuklara GDO'lu yem ya da süt ürünü verilmiyor. Her tavuğun ayağında, besicisinin ismi yazan bir halka bulunuyor. Bu sayede tüketiciler tavuğun nereden geldiğini takip edebiliyor.

  Raoult, uzun yıllardan beri MEIKO'nun makinelerini tercih ediyor. Bugüne kadar toplam 150 makine aldı ve kalitelerinden son derece memnun. Poulet Purée için de M-iClean UM GiO ve DV 80.2 aldı.

  "Her şeyin bir fiyatı var. Kalite ise paha biçilmez bir değer, çünkü işletmeciye gündelik işlerin sorunsuz bir şekilde ilerleyeceği garantisini sağlıyor" diyor Raoult.

  Raoult'un en büyük takıntısı kalite - gıdada, hizmette, mutfak ve bar ekipmanlarında sağlanması gereken kalite - ama aynı zamanda su ve enerji tüketimine de büyük önem veriyor. Raoult, özellikle bu alanda daha şimdiden ciddi iyileşmeler olduğunu fark etmiş. Söz konusu iyileşmeler, yeni M-iClean serisindeki akıllı enerji sistemi yönetiminden kaynaklıyor. İşletmecinin kararında, MEIKO'nun olağanüstü servisi ve teknisyenlerinin sahip olduğu mükemmel teknik yetkinlik rol oynamış.

  Raoult, şarap kadehleri için ışıl ışıl temizlik sağlayan ters ozmoz sistemi GiO-modülü seçmiş, zira Poulet Purée, misafirlerine geniş bir şarap seçeneği de sunuyor. Kadehlerin pırıl pırıl ve lekesiz olması, Raoult için çok önemli. Önemli olan diğer bir konu da kadehleri, yıkamadan sonra elle parlatmaya gerek kalmaması, çünkü böylece hem kırılan kadeh sayısı hem de personel giderleri azalıyor.

  Umkehr-Osmose-Anlage
  Ters ozmoz: Elle parlatma gerektirmeyen pırıl pırıl yıkama sonuçları

  Bardak ve bulaşıklarda pırıl pırıl sonuçlara ulaşmak için su kalitesinin iyileştirilmesi ancak demineralize suyla veya ozmoz suyuyla mümkündür.