İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Chaim Sheba Medical

  MEIKO, bulaşık makinesi değişimini, bulaşıkhane tam kapasite çalışırken başardı

  MEIKO'nun İsrail temsilcisi Nyga Chef'in aşması gereken zorluk, mevcut bulaşık makinelerini değiştirirken bulaşık yıkama operasyonunun devam etmesi gerektiğiydi

  Tel HaShomer'de bulunan ve Tel HaShomer Hastanesi olarak da bilinen Chaim Sheba Medical Center, İsrail'in en büyük hastanesi ve hemen hemen tüm tıbbi bölümlerde hizmet veriyor. MEIKO'nun İsrail temsilcisi Nyga Chef'in aşması gereken zorluk, mevcut bulaşık makinelerini değiştirirken bulaşık yıkama operasyonunun devam etmesi gerektiğiydi, hem de 6000 çalışanı ve 1.850 yatağı olan bir hastanede.

  Hastane, ihale sürecinde İsrail'in gıda hizmeti alanında önde gelen danışmanlık firmalarından Systhema Global Foodservice Consultants ve firmanın Tasarım Bölümü Müdürü FCSI danışmanı Ori Lief'le birlikte çalıştı.

  İhale duyurusunda, sistem değişimi esnasında bulaşıkların yıkanmaya devam etmesi gerektiği özellikle vurgulandı. Bulaşık makinelerinden birinin daima çalışır durumda olması gerekiyordu. Aynı anda 1100 kuverin servis edildiği, merkez İsrail'deki Agadata etkinlik salonuna yapılan ziyaret, M-iQ bulaşık makinelerinin yıkama kalitesi ve çevreye katkısı konusunda, hastane yetkililerini ikna etti.

  Nyga Chef, MEIKO ve Systhema, yaptıkları ortak çalışma sonucunda en verimli düzenlemenin, tepsi iadesi için 360 derece karusel sistemi ve iki MEIKO M-iQ tırnaklı bulaşık makinesi şeklinde olacağına karar verdi.

  Kurulum ve çalıştırma hafta sonunu da kapsayan dört gün içinde gerçekleştirildi. Süreç videoya alındı ve YouTube'da paylaşıldı: https://www.youtube.com/watch?v=bKX1EHLAxb8

  Her iki MEIKO makine, Şabat'taki operasyonu desteklemek üzere tasarlandı. Makinelerden birinin genişliği 750 mm iken, diğeri ekstra geniş (980 mm) konveyör bandına sahip. Büyük giriş yüksekliğine sahip M-iQ'nun esnek tasarımı, makinenin, her çeşit hastane bulaşığı, termobox ve tepsilerin yıkanmasında ilk tercih olmasını sağlıyor.

  Tel HaShomer'de bulunan yemek dağıtım merkezi müdürü Dror Nuri, şöyle diyor: "MEIKO bulaşık makinelerinin kurulumuyla bulaşıkhanenin tamamında olumlu bir değişim yaşandı. Birden bire daha fazla yerimiz oldu ve gürültü azaldı.

  M-iQ'nun ısı geri kazanım sistemi çalışma koşullarını ciddi ölçüde iyileştirdi. Eski davlumbaz sistemi, eski bulaşık makinesinin oluşturduğu ısı ve nemle başa çıkamıyordu. Bu problem çözülmüş oldu." FCSI danışmanı Ori Lief ekliyor: "MEIKO ve Nyga Chef ile edindiğim önceki tecrübelerime göre, M-iQ makinelerin hızlı ve profesyonel kurulumu ve yıkama proseslerinin benzersiz verimliliği beni hiç şaşırtmadı."