İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Gate Gourmet Catering

  Gate Gourmet MEIKO bulaşık yıkama teknolojisine güveniyor

  Gate Gourmet dünyanın en büyük havayolu ve demiryolu ikram şirketi. Şirket, dünya çapında yılda 3 milyonun üzerinde uçuş için yiyecek ve içecek hizmeti sağlıyor. Beş kıtada faal olan şirket, aralarında British Airways'in de bulunduğu müşterilerine 122 uçuş mutfağından yılda 250 milyondan fazla yemek sağlıyor.

  Gelirin yüzde 80'ini sağlayan Gate Gourmet, Gategroup'un ana faaliyet alanını belirliyor. Gategroup'a bağlı on şirket, menü tasarımından ambalaja ve tedarik zinciri çözümlerine kadar adeta taşıt üzerinde söz konusu olabilecek her türlü ihtiyacı kapsayan son derece geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor.

  Bu kompleks işin finansal kontrolünde anahtar bir role sahip olan kavram ise, Gate Gourmet Program Yönetimi Müdürü Michel Brelaz'in 'Toplam Maliyet Ortaklığı' (TMO) olarak adlandırdığı bir kavram.

  Gate Gourmet çatısı altında bulunan 26 sektörden her biri gıda üretimi, yeni ekipmanlar, nakliye kamyonları ve ekipman bakım ve onarımı gibi işin kilit kısmınlarını yürütüyor.

  Brelaz, yeni ekipman sektörü bağlamında TMO'yu şöyle açıklıyor: "Olağan iş ilişkisinin ötesine geçen bu kavram uzun vadeli bir ortaklık kurmakla ilgili. Sadece ertesi gün için anlaşma yapmak değil, uzun vadede her iki taraf için de değer yaratmak."

  Bu tür bir ortaklığın bir örneği, Meiko ve Gate Gourmet arasında yapılan ve her iki tarafa da fayda sağlayan 'Bulaşık Yıkama için Global Tedarik Sözleşmesi'. Anlaşmanın Gate Gourmet'ye sağladığı avantajlar arasında, anlaşma süresince geçerli olan sabit fiyatlar, irtibat kişileriyle daha kolay ve hızlı bağlantı kurulması, merkezi bir irtibat noktası ve zaman tasarrufu bulunuyor.

  Bu tür bir ortaklık, iş ilişkisini daha üst bir düzeye taşıyor, yaratılan ekstra değerin temel bir örneği olarak, ortakların gerekli olan yıkama tipi üzerine odaklanarak nasıl daha yüksek bir tasarruf sağlıyor olmaları gösterilebilir.