İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MEIKO, müşterilerini işveren olarak da daha cazip kılıyor

  Bakım evindeki modern ve güvenilir teknoloji, çalışanların da yükünü hafifletiyor

  MEIKO Referenz Ludwig Jahn Haus

  Schwesternverbands Pflege und Assistenz gGmbH'nin 1958'de başlayan hikayesi, organizasyonun 60 yıl öncesi için ne denli ileri görüşlü olduğunu daha en başından ortaya koyuyor. Bir meslek birliğinin bünyesinden hayata geçirilen oluşum, daha o zamanlarda dahi, bakım profesyonelleri için duyulan ani gereksinimlerin karşılanmasını amaçlamaktaydı. Günümüzde, yaşlı ve engelli kişilere hizmet sağlamak üzere 3.500 personel ile 40'tan fazla konumda faaliyet gösteriliyor. Bunlardan biri olan Friedrich Ludwig Jahn Bakımevi, Mayıs 2018'de Saarland'daki Dudweiler'de hayata geçirilmiş.

  Annekarin Leismann'ın kariyerinde yatay bir geçiş yaparak bakımevinin müdürü olarak organizasyona katılmasıyla birlikte, müessese de zihnini, kalbini ve emeğini işine vakfeden bir personel kazanmış. 45 yaşındaki uzman, büyük kurumlarda çalışarak edindiği tecrübe ile şimdi Pflegeverbund Saartal Hemşire Derneği bünyesinde Bölge Müdürü görevini yürütüyor. "Bakım profesyonellerini işe alırken, onları şikayetlerle karşılayamayız", Annekarin Leismann bu şekilde özetliyor. İşverenin, kendini çekici kılmak için neler sunması gerektiğinin farkında: Modern ve sağlığı teşvik eden iş pozisyonları, iş ve aile hayatının birbiriyle uyumluluğunu benimsemiş bir denetleme mekanizması, ve bunun yanında, yaşlı ve engelli kişilere en iyi hizmeti sunmak yönünde koyulmuş bir hedef.

  Friedrich Ludwig Jahn Bakımevi tam da nedenle, tıpkı Hemşire Derneği'nin neredeyse diğer tüm tesislerinde olduğu gibi, bakım hizmeti sunulan çalışma alanlarında MEIKO teknolojisi ile donatılmış durumda. "TOPIC temizleme ve dezenfeksiyon makinesini tercih ettik, zira MEIKO cihazlarının kalitesi konusunda her açıdan ikna olmuş durumdayız" diye vurgu yapan Annekarin Leismann, bakımevleri için özel olarak geliştirilmiş temizleme ve dezenfeksiyon teknolojisinin uzun hizmet ömründen fazlasıyla etkilenmiş görünüyor: "Diğer tesislerimizde, 35 yaşında olmasına rağmen hala mükemmel biçimde çalışan ve hijyen taleplerimizi karşılamaya devam eden cihazlar bulunuyor". Tüm bunların güvence altına alınması için, diğer faktörlerin yanı sıra, düzenli bakım çalışmalarını gerçekleştiren MEIKO servis teknisyenleri de büyük rol oynuyor. Sundukları teknik destek, cihazların hizmet ömrünü uzatıyor ve dur durak bilmeyen bir performansı mümkün kılıyor.

  Öte yandan, Annekarin Leismann, servis mutfaklarının bulaşık makinesi donatımı sürecinde, düzenli olarak yürütülen ekstra dezenfeksiyon işlemi ihtiyacını da ortadan kaldırmayı amaçlamış: "MEIKO'nun tam endüstriyel çözümününde karar kıldık ve çalışma yüksekliğine ilişkin ergonomik nedenlerden ötürü her mutfağa bir M-iClean U donattık. Bizim gereksinimlerimiz göz önünde bulundurulduğunda, yarı endüstriyel makinelerin hem çalışma süreleri çok uzun, hem de düzenli olarak dezenfekte edilmeleri gerekiyor." Tam olarak bu türde ince detaylar, çalışanlar için gereksiz iş yükü anlamına geliyor. "Bu zahmetin ortadan kalkmasıyla birlikte, asıl görevimiz için otomatik olarak daha fazla zaman kazanıyoruz; yani tesislerimizdeki konuklarımızın bakımına daha fazla odaklanabiliyoruz. MEIKO ile, bizim için neyin önemli olduğunun farkında olan, doğru ve güvenilir bir çözüm ortağına sahibiz".