İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Marta-Schanzenbach-Huzurevi

  UPster her zaman hijyenik ve güvenli yıkama sonuçları sağlar

  "Bizim için hijyenik ve güvenli yıkama sonuçları son derece önemli. Bu sonuçları da UPster bize muhteşem bir şekilde sağlıyor."

  Offenburg şehrindeki Marta-Schanzenbach-Huzurevi yöneticisi Daniel Stadler, "Uzmanlığımız, bir konuda uzmanlaşmamamız" sözleriyle kurumun konseptini anlatıyor. AWO yardım kurumuna bağlı olan huzurevinde 100 kişi yaşıyor. Huzurevi sakinleri arasında bulunan hareketli demans hastaları kapalı bir serviste tutulmayıp, ihtiyaç duydukları özel bakım, Stadler'in ifadesiyle "onlarla ilgilenilerek verilmeye" çalışılıyor.

  Kurumun mutfağında günde üç öğün yemek hazırlanıyor. Kurum yöneticisi konuyla ilgili şöyle diyor: "Yemekler hazırlanırken her bir sakinin istekleri ve tercihleri göz önünde bulunduruluyor. Kahvaltı ve akşam yemekleri, sakinlerle birlikte hazırlanan bireysel yemek menülerine göre oluşturuluyor. Bunlara ilaveten, her gün mutfaktan 30 ila 40 arasında öğün başka yerlere gönderiliyor, öğlenleri de bir başka AWO kuruluşu olan komşu tesisten günde yaklaşık 20 kişi yemek için kuruma geliyor.

  Daniel Stadler, bulaşıkhanede kullanılacak ekipmanın seçiminde huzurevi bakım şefi Ralf Herrmann ile birlikte MEIKO'nun en yeni serisi "UPster"da karar kıldı:

  "Bundan önceki makinemiz de MEIKO'ydu. İster inanın ister inanmayın; makineyi tam 20 yıl boyunca sorunsuzca kullandık." Makinenin uzun ömrü, kurum sorumlularının yine MEIKO'da karar kılmalarını sağladı. Fakat aşılması gereken bir sorun vardı: Daha önce kullanılan tipte bir tırnaklı bulaşık makinesi mutfağın yapısına uymayacaktı. "Neyse ki, UPster'ın deneme kurulumu önerisi geldi". Makine, mevcut mekana mükemmel bir şekilde uydu, kurulumu seri bir şekilde gerçekleştirildi ve sorunsuzca çalışmaya başladı. Mutfakta çalışan Barbara Günzel ilk günleri şöyle anımsıyor: "İlk başta yeni makinenin kullanım ekranı bulaşıkhane ekibini biraz tedirgin etmişti. Fakat ertesi gün tüm kuşkular tamamen gitti ve ekip sanki en başından beri hep UPster ile çalışıyorlarmış gibi makineyi kullanmaya başladılar."

  Marta-Schanzenbach-Huzurevinde bulaşık yıkama sonuçlarında da büyük bir memnuniyet söz konusu. Mutfak Yönetici Yardımcısı Christine Bäuerle konuyu şu sözlerle özetliyor: "Bizim için hijyenik ve güvenli yıkama sonuçları son derece önemli. Bu sonuçları da UPster bize muhteşem bir şekilde sağlıyor."