İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Sunrise Senior Living

  Sunrise Senior Living, ters ozmoz sistemli bulaşık makineleri kullanıyor

  İngiltere'deki Sunrise Senior Living, 2000'den fazla insana kişiye özel bakım hizmetleri sunan bir kuruluş. Sunrise'ın, bağımsızlığı teşvik eden, onuru koruyan, seçme özgürlüğüne olanak veren ve tüm sakinlerinin mahremiyetini gözeten bir felsefesi var. Bu yaklaşım, firmanın 1981'deki kuruluşundan bu yana değişmeyen "tüm yaşlıların yaşam kalitesini desteklemek" misyonunu yansıtıyor.

  Buranın sakinleri renkli ve heyecan veren bir sosyal hayatın tadını çıkarabilsinler diye, her toplulukta her gün en az beş faaliyet yapılıyor. Sunrinse aşçıları tarafından tesiste hazırlanan ev yemekleri dengeli beslenme sağlıyor ve gerektiğinde özel diyet ihtiyaçlarını karşılıyor.
  Sunrise, MEIKO makinelerini kullanmaya başlamadan önce, 27 tane yaşlı yaşam merkezinde farklı makineler karışık olarak kullanılmaktaydı. MEIKO'ya geçildiğinden beri bulaşık makineleri için duyulan servis ihtiyacı minimum düzeyde.

  Sunrise Senior Living'de mutfakların yöneticisi olarak görev yapan Christopher Dean ekliyor: “Tüm tesislerimizde, bulaşık yıkama standartlarında bir iyileşme var.”

  “MEIKO bulaşık makinelerine geçmek, birinci önceliğimiz olan sakinlerimiz için kesinlikle bir iyileştirme oldu."

  Sunrise satınalmada, eskiden Pelican Buying Company adıyla anılan, Pelican şirketinden destek alıyor. Pelican'ın toplam satınalma hacmi 140 milyon pound; lokal ve ulusal tedarikçilerle üyeleri için  rekabetçi ticari anlaşmalar yapan bir uzman. Pelican, 2.000'i okul ve üniversite olmak üzere yaklaşık 3.000 kadar sosyal tesise hizmet veriyor.

  Endüstriyel Ekipmanlar Müdürü Keith Palmer şöyle diyor: "Sunrise için operasyon güvenilirliği elzemdi ve sakinler için örnek sonuçlar öncelikti."

  "Aklımızda bu bilgiyle satınalmada destek olmak ve doğru üreticiyi bulmak üzere kendilerine yardım ettik."

  MEIKO tüm şartları karşıladı ve bulaşık yıkama prosesinin GIO modüllü bulaşık makineleri ile iyileştirildiğini gördük. Şu ana kadar makinenin performansı ve personelin deneyimleri beklentilerimizi aştı."

  Sunrise, tabak çanak, çatal-bıçak ve bardak gibi malzemelerin yıkanmasında ağırlıklı olarak MEIKO'nun ters ozmoz su arıtma teknolojisi entegre edilmiş DV 80.2GiO giyotin tip bulaşık makinesini kullanıyor. Tesise özel çözümlerin seçimi, yer tasarrufu sağlayan bulaşık yıkama çözümlerinin geliştirilmesi anlamına geliyor, böylece kullanım kolaylığı ve maksimum verimlilik sağlanıyor.

  DV80.2GiO, saatte 60 sepete varan (1080 tabak) teorik kapasitesiyle tabak, çatal-bıçak ve bardaktan oluşan karma malzemeleri rahatça yıkıyor. 500 mm x 500 mm standart sepet ebadına ve 440 mm geçiş yüksekliğine sahip makine, tepsileri de kolayca yıkıyor. 60, 90 ve 210 saniyelik üç yıkama programıyla hafif kirlerden en ağır kirlere kadar uygun yıkama yapılıyor.

  Otomatik kapak seçeneği, boyu ortalamadan kısa kullanıcılar için ideal ve bir düğmeye basılarak etkinleştiriliyor.

  Bu fonksiyonla kapak açılıp kapanıyor ve yıkama programı başlatılıyor. Piyasadaki diğer ters ozmoz su arıtma sistemlerinden farklı olarak MEIKO GiO, makinenin kapladığı alanın içine dahil ve giren ham suyun hazırlanması için ayrıca bir yumuşatıcı cihaza ihtiyaç duyulmuyor. Böylece kurulumu kolay ve çoğu zaman en uygun maliyetli çözüm oluyor.

  MEIKO İş Geliştirme Müdürü Simon Callus: "GiO ters ozmoz sistemli giyotin tip makinelerin alınması kararını etkileyen, bardak ve çatal-bıçak yıkama kalitesi, deterjan ve parlatıcı tasarrufu ve R/O'nun kapalı bir ünite olup elle müdahale gerektirmemesi gibi pek çok temel faktör vardı. Müşteri toplam operasyonel ve bakım maliyetlerinden, bardak ve çatal-bıçakların elle parlatılmasına gerek bırakmayan yıkama kalitesi nedeniyle azalan işçilik maliyetlerine kadar oluşan faydaları fark etti.“

  Umkehr-Osmose-Anlage
  Ters ozmoz: Elle parlatma gerektirmeyen pırıl pırıl yıkama sonuçları

  Bardak ve bulaşıklarda pırıl pırıl sonuçlara ulaşmak için su kalitesinin iyileştirilmesi ancak demineralize suyla veya ozmoz suyuyla mümkündür.