İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Otel Endüstrisi

  Bulaşıkhanede ergonomi, entegrasyon sürecini kolaylaştırıyor

  Jena'da hizmet veren Fair Resort, MEIKO teknolojisi ile neredeyse iki kat kazançlı çıkıyor

  Fair Hotel Jena Page Hero

  Ağır engelli kişilerin topluma entegrasyonu ve buna göre istihdam imkanı sağlanması, birçokları için hiç de kolay bir görev değil. Örneğin, Thüringen eyaletindeki 4.600 şirketten yalnızca %25 kadarı, yasal zorunluluğu yerine getirerek engelli bir kişiyi kendi iş akışlarına entegre etmekte. Bu şirketlerden biri olan Fair Resort, bir spor ve sağlık oteli olarak Jena'da hizmet veriyor.

   

  Yöneticilerin konferanslar için buluştuğu ve aynı zamanda spa ve sağlık için de ziyaret edilen bu mekan, perde arkasında ve misafirlerin gözlerinden uzakta ise entegrasyona, meslektaşlığa ve devlet kurumları ile özel sektör arasındaki sorunsuz işbirliğine yönelik çarpıcı bir örnek teşkil ediyor. Bu başarının önemli bir kısmı bir makineye ait: MEIKO üretimi M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesine. Bu makine, ekonomi ve ergonomi açısından türünün en gelişmiş örneklerinden biri ve bu anlamda büyük bir uyum sağlama gücü ortaya koyuyor. Fair Resort F&B Müdürü Ivo Knoll şöyle açıklıyor: “Sürekli olarak bulaşıkhanede yüksek performans sağlayacak çalışanlar arayışındayız. Leon K. beş yıl önce bize gastronomi çırağı olarak başvurduğunda, buna çok olumlu yaklaştık.ˮ Öte yandan, 22 yaşındaki genç iş görüşmesi esnasında bir şeyi gizlemişti: Ağır engelli durumdaydı. “İş arkadaşlarının kendisini öncelikle engelli olarak görmesini istememişti. Çıraklık eğitimini yalnızca kendi göstereceği performans ile tamamlamak onun için önemliydi.ˮ Ve bunu başardı!

  Bu, otel yönetimi için öncelikle daha fazla bürokrasi, ancak aynı zamanda yeni fırsatlar anlamına da geliyordu! “Bulaşıkhane alanına yatırım yapmak zorundaydık. MEIKO'yu en iyi bulaşık yıkama teknolojisine sahip, güvenilir bir üretici olarak zaten tanıyorduk. M-iClean H teknolojisi, sanki Leon'un ve bizim ihtiyaçlarımız için özel olarak tasarlanmıştı; ayrıca, Devlet Entegrasyon Dairesi de yatırım maliyetlerine finansal katkıda bulundu.ˮ Bunun haricinde, yeni engelli çalışanlar için ücret sübvansiyonları söz konusu oldu ve bunların istihdamları da desteklendi.

   

  M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesi, sadece işletim giderlerini düşük tutmakla kalmıyor. Aynı zamanda, engelli çalışanlar için elverişli bir işyeri de sağlıyor. Bu noktada, iyi bir çalışma atmosferine katkıda bulunmak yalnızca Leon K.'nın sorumluluğunda değil. Daha az buhar yayan ve otomatik kapak sistemi ile otomatik sepet tanıma sistemi sayesinde sorunsuz ve zaman tasarruflu iş süreçlerini mümkün kılan M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesi de bunda büyük bir paya sahip.