İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MACAU'DA HARİKULADE BİR DESTİNASYON!

  Galaxy Macau'nun bulaşık yıkama kapasitesi, M-iQ bulaşık makineleri tarafından karşılanıyor

  MEIKO Galaxy Macau

  Asya'nın önde gelen şans oyunu ve eğlence destinasyonlarından biri olan Galaxy Entertainment Group (GEG), Macau'da üç amiral gemisi işletme ile faaliyet gösteriyor: Cotai'deki Galaxy Macau™, dünyanın en büyük entegre turistik konaklama destinasyonlarından biri olarak tanınıyor. Hemen yanındaki Broadway Macau™ ise, bölgenin simgesi haline gelmiş benzersiz bir eğlence ve restoranlar sokağı destinasyonu. Son olarak, yarımada üzerinde konumlu StarWorld Macau, ödüllü bir premium işletme olarak ün salmış durumda.

  Macau’nun hızla büyüyen gazino otel bölgesi Cotai'nin merkezinde yerleşik bulunan, tamamen entegre bir turistik konaklama destinasyonu niteliğindeki Galaxy Macau, tek bir konum dahilinde dünya klasmanında altı farklı otel sunan ilk ve tek yerleşke olma özelliğine sahip: Ritz-Carlton’un tam süit oteli olarak Ritz-Carlton, Macau'ya özel Banyan Tree Macau, Asya'nın en büyük JW Marriott noktası JW Marriott Hotel Macau; Macau'daki ilk Japon lüks oteli olan Hotel Okura Macau ve ödüllü Galaxy Hotel ile Broadway Hotel.

  Galaxy Macau, konuklarına geniş bir çeşit zenginliğine sahip görkemli konaklama deneyimleri vaat eden yaklaşık 4.000 oda, süit ve villa sunuyor. 75.000 metrekare alan üzerine kurulu Grand Resort Deck bünyesindeki Skytop Adventure Rapids, 575 metre ile dünyanın en uzun Skytop akuatik macera nehri gezintisini sunmakta; bunun yanı sıra, dünyanın en büyük Skytop dalga havuzu ve bakir beyaz kum taneleriyle örtülü harikulade bir kumsal da bu konumda yer alıyor.

  Galaxy Macau, 13 Michelin yıldızlı restoran da dahil olmak üzere, otantik Asya mutfağından ve dünya klasmanından derlenmiş en zengin seçkiye sahip yemek destinasyonlarından oluşan 120 yiyecek ve içecek mekanına Macau'da ev sahipliği yapıyor.

  SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFİ

  GEG, Macau SAR Hükümetinin "Düşük Karbonlu Macau, Yeşil Bir Hayatı Birlikte Yaratalım" vizyonunu destekliyor ve enerji tasarrufunu ve sürdürülebilir gelişimi proaktif biçimde teşvik ediyor.

  GEG’in Atık ve Geri Dönüşüm Yönetim Programı, pazara bir dizi çevre dostu ürün ve hizmet sundu ve operasyonlarının çevresel etkisini böylelikle önemli ölçüde minimize etti.

  Yıllara yayılan süreçte, GEG’in amiral gemisi işletmeleri çok sayıda enerji tasarruf ödülüne ve sertifikalara layık görüldü. Örneğin Broadway Macau, ISO 140001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazandı ve Galaxy Macau da yerel CEM Enerji Tasarruf Konsepti Ödülü ile ödüllendirildi. Tüm bu sertifika ve ödüller, GEG'in enerji tasarrufu alanında sergilediği performansı da onaylar nitelikte.

  Galaxy Macau Jon Hollands
  Galaxy Macau Yönetici Şefi Jon Hollands

  GEG'in amiral gemisi girişimlerinden biri olan Galaxy Macau ile MEIKO’nun yolculuğu 2015'te, en yoğun çalışan personel kantini için yeni bulaşık yıkama seçenekleri bulunmasına ilişkin projenin Yönetici Şef Jon Hollands tarafından gündeme getirilmesi ile başladı. Galaxy Macau büyüdükçe, mevcut iş yükü de yıllar içinde arttı ve eski bulaşık yıkama sistemi bu yükle başa çıkmakta zorlanmaya başladı.

  Aralıksız 7/24 işletilen bulaşıkhanenin orijinal teknik şartnamesi, günde maksimum 18.000 tepsi takımı kapasitesi ile, ortalama 15.000 tepsi takımı işleyebilecek yeni bir bulaşık yıkama sistemine işaret ediyordu; diğer bir ifadeyle dakikada 12,5 tepsi işleme kapasitesine!

  Galaxy Macau’da hijyen ve güvenlik, birinci ve en üst seviyedeki önceliğimizdir.

  Galaxy Macau'nun Mutfak, Yiyecek ve İçecek Hizmeti Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bruno Correa şöyle açıklıyor: "Yeni MEIKO sistemi, bulaşık yıkama proseslerinde hem kapasite hem de sanitasyon bakımından takdire şayan bir iyileşme sağladı. İstikrarlı yıkama ve durulama sıcaklıkları ve derinlemesine yıkama ve durulama sayesinde, tabak takımlarımız, bardak takımlarımız ve çatal-bıçak takımlarımız çabucak kurutuluyor ve protein ve kimyasal kalıntılarından tamamen arındırılmış olmaları da güvence altına alınıyor."

  Yeni bulaşık makinesinde bulunan ısı geri kazanım yoğuşturucu üniteleri sayesinde, nem azaltılarak çalışma ortamı ciddi anlamda iyileştirildi. Ortalama ortam sıcaklığı eskiden 32°C+ iken, şimdi ise 23 - 25°C aralığında. Ayrıca, zemin üzerinde de çok daha az nem birikiyor; bu da mümkün olan en güvenli çalışma koşullarının sağlanmasına yardımcı oluyor.

  MEIKO, makinelerinin haklı ünü ve kalitesi nedeniyle, GEG tarafından tercih edilen seçenek oldu. Yeni bulaşık yıkama sistemi, 24 saat vardiyalı çalışma düzeninde personel sayısında %25 tasarruf sağlarken, kimyasal kullanımını da %10'u aşan oranlarda azalttı. Isı geri kazanım yoğuşturucuları, enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olarak, daha düşük elektrik/su faturalarını mümkün kılıyor.

  Correa sözlerine şöyle devam etti: "Şirket olarak, yüksek hacimli bulaşık yıkama proseslerinin kısa iş döngüleri ile tamamlanmasını gerektiren pek çok büyük ölçekli organizasyon ile çalışmaktalar. Kısa iş döngüsü süreleri, ek ekipmanlar satın almamızı önleyerek hem maliyetlerin düşürülmesine, hem de çevre dostu tasarruflar elde edilmesine de katkıda bulunuyor.

  MEIKO’nun Hong Kong bölge ofisi bize ayrıca satış sonrası teknik destek de sağlıyor; bu da, nihai kararımız için önemli bir faktör oldu.

  GEG kendini çevrenin korunmasına adamıştır; bu noktada MEIKO, hedefimize ulaşma yolunda bize eşlik eden değerli bir partner. Yenilikçi çevre dostu teknolojiler geliştirmeye devam eden MEIKO'yu, tatmin edici performans sunan bir hizmet çözüm ortağı olarak görüyoruz."

  PROJE YÖNETİMİ

  MEIKO Clean Solutions Hong Kong Ltd. Genel Müdürü Louis Lam; "Bu projenin, tasarım, planlama, lojistik, uygulama ve satış sonrası hizmetler dahil olmak üzere tüm aşamalarında yer almaktan büyük mutluluk duyduk ve Galaxy Entertainment Group ile iş yapmaktan son derece memnun kaldık" şeklinde konuşuyor.

  Proje 2015'te, Macau'daki Galaxy Entertainment Group'un bulaşık yıkama sistemlerinin değiştirilmesi hakkında görüşmek üzere MEIKO ile temas kurması ile başladı.

  Louis Lam, MEIKO Almanya'dan Christine Lapp ve Frank Polauke ile birlikte, projenin kapsamını incelemek amacıyla Galaxy'e ilk ziyaretlerini yaptı. Tasarım ve planlama aşamalarının ardından, yeni bulaşık yıkama ekipmanları teslim edildi ve 2017 Haziran ayının sonlarında, Çin Yeni Yılından hemen önce, kurulumları tamamlandı. Devir teslim işlemleri, yeni sistem için personel eğitimi ve görev dağıtımının yapılmasından sonra, Şubat ayı itibariyle tamamlandı.

  Louis Lam; "Bu kapsamda bir sistem dönüştürme projesinin böylesine dar bir zaman aralığında başarıyla tamamlanması gerçekten de, Galaxy Macau, MEIKO’nun Macau bayisi ve hizmet sağlayıcısı olan Chiming Engineering, MEIKO Almanya ve MEIKO Hong Kong arasındaki mükemmel ekip çalışmasının bir sonucudur." şeklinde konuşuyor.

  "MEIKO Hong Kong şubesi, yalnızca Galaxy Macau'yu üreticinin uzmanlığı ile desteklememizi olanaklı kılmakla kalmadı; aynı zamanda Galaxy'e yerel uygulama için hızlı yanıt verebilmemize de imkan sağladı."

  MEIKO ve Chiming Engineering, yükseltilmiş bulaşık yıkama sistemini mevcut alanın içerisine kusursuz şekilde uyarlamak için birlikte çalıştı.

  Bu, hem bulaşık yıkama alanının kendisinin akıllıca yeniden tasarlanması, hem de ekipmanlar üzerinde bazı modifikasyonlar yapılması anlamına geliyordu.

  Yapılan değişiklikler arasında, BTA 240 tepsi yıkama makinesi ayaklarının zemin drenajına uyumlu olacak şekilde yeniden konumlandırılması ve AZP 80 su giderme sisteminin saha koşullarına uyarlanması amacıyla, gıda atığı otomatik rezervuarının modifiye edilmesi yer aldı.

  Kurulan ekipmanların listesi, projeye dahil edilen malların büyük kapsamını gösterir nitelikte.

  Temel bileşenlerden bazıları şunlar oldu:

  • Tepsi alma/sıyırma konveyörü
  • BTA 240 Tepsi yıkama makinesi + Tepsi istifleme cihazı
  • Tepsi istifleyici
  • Otomatik çatal-bıçak dizme ünitesi
  • M-iQ B-L54 V8 N02 P8 bulaşık makinesi
  • M-iQ B-M75 B N08 P8 kazan yıkama makinesi
  • M-iQ K-M54 V8 N04 P6 bardak yıkama makinesi
  • AZP 80 Atık işleme ünitesi, otomatik rezervuar ile. Bu su giderme sistemi, gıda atığının hacmini %80'e kadar azaltır; böylelikle atık toplama sayısı azaltılarak, hem taşımacılık maliyetleri hem de işçilik maliyetlerini de düşürülür. Ayrıca, plastik atık torbası tüketimi de önemli ölçüde azaltılır.