İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Aurubis

  MEIKO yeni süreç ve teknoloji getiriyor: Sermaye taahhüdü 1 milyon azaldı!

  MEIKO'nun danışman ekibi ile birlikte, Aurubis'te yeni solunum eipmanları bakım atölyesinin taslak planı üzerinde çalışıldı, temizlik süreci iş güvenliği ve ergonomi açısından optimize edildi ve her kıstasa uyan bir sonuç elde edilerek maskelerdeki manuel işlem süresi %50 azaltılıp 10 dakikaya düşürüldü.

  Daha kısa temizleme süreleri sayesinde maske stokları tam yüz maskelerinde 4000'den 500'e, yarım yüz maskelerinde 4000'den 1000'e ve hava beslemeli kasklarda 465'ten 220'ye düşürüldü. Maske stoklarındaki bu azalmayla bile Aurubis'in, harici hizmet faaliyetleri sunmak için yeterli kapasitesi var.

  Michael Hauschild, MEIKO ile çalışmanın getirdiği ekonomik etkiyi şöyle anlatıyor: "Solunum ekipmanları bakım atölyesine bağladığımız sermayeyi MEIKO'nun desteği sayesinde, bir milyon Euro azaltmış olduk."

  Solunum ekipmanları bakım atölyesinin inşasında, Aurubis'in Hamburg merkezindeki tesis itfaiyesi ve tesis güvenliği sorumlusu Michael Hauschild'in proje yöneticiliği altında firma, maske temizliğini konusunda, MEIKO'nun en yeni solunum maskeleri temizleme teknolojisinde karar kıldı. Beş adet TopClean M makinesi operasyona alınmadan önce tam ve yarım yüz maskeleri ile hava beslemeli kaskların temizliği için yılda 120.000'in üzerinde temizleme işlemi gerçekleştiriliyordu.

  Bu işlem, çoğunlukla manuel olarak daldırma tankında gerçekleştiriliyor, dolayısıyla çalışanlar, temizlik kimyasallarına ve dezenfektanlara maruz kalıyorlardı. Ayrıca, maske başına temizlik 20 dakika sürüyor ve tekrarlanabilir bir süreç mümkün olmuyordu. Ama her şeyden önemlisi, firmanın iş kazalarıyla ilgili "Vision Zero" yaklaşımını benimsemiş olması nedeniyle bu durum tatmin edici değildi.