İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Simge solunum koruması

  Roche itfaiye ekibi: Yüksek tempoda maske hazırlığı

  Solunum koruma ekipmanları, hijyen anlamında yeni bir boyuta geçiyor

  Feuerwehr Basel

  Sektöründe tüm dünya çapında önemli bir rol taşıyan ilaç firması Roche, ana firma olarak Basel'de yerleşik bulunuyor. Dünya çapında faaliyet gösteren şirketler grubunun İsviçre'nin bu sınır kentindeki ana merkezi, 11.400'ün üzerinde personele sahip. Yeni hizmet binasına taşındıktan sonra, Roche itfaiye ekibinin solunum koruma ekipmanları atölyesi de en yeni teknoloji ile buluşturuldu. MEIKO Top Clean M solunum maskesi temizleme makinesi, itfaiye ekibinin Hizmet Grubu Şefi Niklaus Lerch tarafından solunum koruma ekipmanı hazırlığının iyileştirilmesine yönelik olarak tesadüfen bulunmamıştı; aksine, bu temizleme ve dezenfeksiyon makinesi, uzun süreli bir arayışa verilen bir cevaptı. Dileği, itfaiye ekibinin solunum maskelerini profesyonel, zamandan tasarruf sağlayan ve hepsinden de önemlisi, son teknoloji ile hazırlayabilecek bir çözüm bulmaktı: “Solunum koruma ekipmanları atölyemiz için neden tek doğru seçimin bu olduğunu açık bir şekilde gerekçelendirdim. MEIKO Top Clean M ile yalnızca altı dakikada dört maske hazır durumda: Bizim için en önemli argüman buydu”. Bu, aslında şaşılacak bir şey değil: Daha önce kullanılan ekipman yıkama makinesi ile, aynı sayıda maskenin temizlenmesi için 42 dakika ve kuruma süreci için de ilaveten 45 dakika gerekiyordu. “Şimdi Top Clean M'den çıkan maskeler öylesine sıcak ki, neredeyse tamamen kurumuş durumdalar,” Niklaus Lerch mutluluğunu böyle ifade ediyor.

  Roche bünyesindeki itfaiye ekibi, toplamda 21 kişiden oluşuyor. 20 kimyasaldan koruyucu elbisenin yanı sıra, ekibin kişisel koruma donanımı olarak aşırı basınç, filtreli ve telsizli maskeler olmak üzere 100'ün üzerinde solunum maskesi bulunuyor. “Bunu, firma alanı dahilindeki tüm kritik noktalarda sağlanmış olan 300 bina maskesi ile destekliyoruz. Herhangi bir madde salınımı söz konusu olduğunda, bunlar kullanılıyor.”, Niklaus Lerch böyle açıklıyor. 


  Bununla birlikte, Basel'deki Roche itfaiye ekibinin çok yönlü ve hızlı maske hazırlığı süreci elde etmesi, sorumlu kişilerin memnuniyetini sağlayan tek faktör değil. İlaç endüstrisinde, hijyen en değer taşıyan unsurlar arasında geliyor; buna göre, ürün güvenliği yaşam ile ölüm arasında belirleyici rol oynayabiliyor. Top Clean M maske temizleme makinesinin tüm bu faktörleri de hesaba katıyor olması, zaman faktöründen daha önemsiz değil: “Kullanıldıktan sonra, maskelere en yüksek seviyede ön dekontaminasyon yerinde uygulanıyor. Makinenin bakım için filtresini her çıkardığımızda, orada birikmiş olan şeyler bizi hayrete düşürüyor.”