İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Zillertal'daki Mi-Q tırnaklı bulaşık makinesi: Bulaşıklar için birinci sınıf bir yolculuk...

  Mountain View'deki kirli bulaşıkları 100 metre uzunluğunda bir yolculuk bekliyor

  Schultz Gruppe am Gipfel des Berges

  Misafirlerin günlük giriş kartına 50 Avronun üzerinde ödeme yaptığı bu kayak pistinde, sunulan hizmetin fiyatla örtüşmesi bekleniyor. Heinz Schultz bunun tamamıyla farkında. Sahibi olduğu şirketler grubu, Avusturya'nın en büyük özel kayak teleferiği işletmecisi olarak tanınıyor. Zillertal kökenli bu aile şirketi, yalnızda dağın ziyaretçilerini mutlu etmeyi değil, aynı zamanda mimari, doğa, yaşam stili ve turizm arasında kusursuz bir bileşim oluşturmayı amaçlıyor.

  Bu hedefe ulaşmakta gösterilen başarı, Heinz Schultz ve şirketler grubu tarafından diğerlerin yanı sıra Mountain View dağ restoranında (Hochzillertal kayak pisti) ve şirketler grubuna ait beş kayak resortundan ikisinin yer aldığı Spieljoch/Fügen kayak pistinde gözler önüne serilmiş durumda. Grup bünyesindeki diğer otel ve gastronomi işletmelerinde çalışan yaklaşık 1000 personel, bu aile şirketinin yakaladığı  başarı ve mutluluğa bir örnek teşkil ediyor.

  İster bir hamburger veya makarna, ister geleneksel bir Zillertal lezzeti: Avusturya Alpleri'nin bu stil sahibi ve modern mekanında, örneğin Mountain View'in eşsiz manzarası karşısında, yediğiniz her şeyden ayrı bir tat alıyorsunuz. Schultz Gruppe, Albergo'da kelimenin tam anlamıyla zirveyi yakalamış durumda: Buradaki yemekler, kayak resortunun en yüksek noktasında servis ediliyor. Tüm Schultz Gruppe işletmeleri, misafirlere en yüksek kaliteyi sunma yolunda ortak bir anlayış izliyor. Ailesinin ve çalışanlarının verdiği emeğin "misafirlerce ne kadar iyi karşılandığının" bilincinde olan Heinz Schultz; "Son yıllarda bu amaca yönelik olarak çeşitli yatırımlar yaptık" şeklinde açıklıyor. 

  Schultz, bu başarının formülünü "sürprizlerle dolu mimari ile dağ dokusunun bir karışımı" olarak tanımlıyor. Heinz Schultz'un sürpriz yaşamak istemediği tek konu ise, misafirlere sunulan kalite. Bu beklenti, elbette iş ortakları için de geçerli. Bundan dolayı, Mountain View ve Albergo'daki mutfakların donatımı konusunda tercihini MEIKO yönünde yapmış: Mountain View'daki restoran, dışarıdan görünmeyen 100 metrelik bir konveyör teknolojisi ile donatılmış. Bu güvenilir, sessiz çalışan ve emniyetli teknoloji sayesinde, kirli bulaşıklar adeta sihirli bir şekilde ortadan kayboluyor. Etrafta tabaklar veya yemek artıkları gibi kendi başına bırakılmış hiçbir unsura rastlamak mümkün değil. Programlanabilir bir kontrol sistemi,  konveyör üzerindeki olası bir sıkışıklık durumunda, sorunlu noktanın derhal tespit edilebilmesine olanak sağlıyor.

  Manfred Fauler; "Bir kişiden kaynaklanan herhangi bir sorunun misafirlerimize yansımaması adına, planlama aşamasında konveyör teknolojisine yeterli derecede erişim sağlamayı göz önünde bulundurduk", şeklinde vurgu yapıyor. Kendisi, Tirol'deki MEIKO şubesinden sorumlu ve planlama süreci için Schultz Gruppe'den yetkililerle birlikte çalışmış. Patronun memnuniyeti için: "Bulaşık yıkama teknolojisi, temizlik sürecinin büyük bir parçası olarak büyük bir öneme sahip. Bulaşıkların kusursuz temizlikte olması ve kullanılan tabak ve bardakların misafirleri kesinlikle rahatsız etmemesi gerekiyor. İşletmemizin sofistike mimarisini en modern MEIKO bulaşık yıkama teknolojisiyle birleştirme planında çok büyük başarı sağladık. Misafirlerimizi mutlu etmek boyutunda kendimiz için de geçerli olan talepler MEIKO tarafından fazlasıyla karşılandı", Heinz Schultz böyle açıklıyor.

  Bulaşıkların yanı sıra, boş şişeler de konveyör aracılığıyla aktarılıyor. Boş şişelerle dolu bir kasa, on kilonun üzerinde bir ağırlığa sahip. MEIKO tarafından sunulan dört kayışlı teknoloji, sorunsuz bir boş şişe yönetimi için standartların çok üzerinde bir çözümü mümkün kılıyor. 

  Spieljoch'taki üç katlı binanın orta katında yer alan ana mutfağın bulaşıkhanesi, aynı zamanda birinci kattaki küçük restoranlara ait bulaşıklar da temizleniyor. Üçüncü katta gelen bulaşıklarla buluşmak üzere, elevatör üzerindeki yük arabaları aracılığıyla MEIKO M-iQ tırnaklı bulaşık makinesine aktarılıyor. İşletme kapsamında, ayrıca inşaat halinde olan bir etkinlik alanı bulunuyor. Sonuç itibariyle, Schultz Gruppe zamanla Avusturya'da kış sporları için en üstün hizmetle aynı anlama gelmeye başlamış ve Heinz Schultz'a göre bunu mümkün kılan tek ve oldukça basit bir motto var: "Kalitenin fiyattan daha yüksek olması gerekir". Bu nedenle, bir iş ortağı olarak MEIKO'da karar kılmış.