İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Bulaşıkhane planlaması beyaz bülteni

  Optimum sonuçlar için adım adım

  Su dalgası

  Yemek servisi endüstrisinin profesyonelleri, mutfaklarının da profesyonelce planlanmasını tercih eder. Hem yeni bir mutfak veya bulaşıkhanenin planlanmasında, hem de mevcut olanın modernizasyonunda, bu kural hiç değişmez. Bulaşıkhane planlaması konusunda bilmeniz gereken her şeye bu beyaz bültenden ulaşabilirsiniz. 12 sayfanın altında tutulmuş, kompakt olarak hazırlanmış bu bülten, kolayca anlaşılabilir yapıdadır. Otel Müdürleri ve Restoran Yöneticileri için ideal bir kaynaktır.

  İçerik:

  • Uzmanlarca planlama
  • Ergonomi
  • Verimlilik
  • Havalandırma ve hava boşaltma
  • Gıda atıklarının değerlendirilmesi

  Uzmanlarca tasarım ve planlama

  Şurası çok açık: Yemeklerin hazırlanması ve işletmenizin yönetimi konularının uzmanı sizsiniz. Peki bu durum, hijyen, ergonomi, iş güvenliği ve tasarruf potansiyelleri konularında da geçerli mi?

  Ticari mutfaklar ve bulaşıkhaneler ile bunların performansı, kalitesi ve işletme maliyetleri hakkında kendinizi ne kadar bilgili hissediyorsunuz? Daha da ötesinde, yürürlükteki uymanız gereken yasal talimatlara ne kadar aşinasınız? Pek de değil mi? Bu durumda, planlama süreci için bir uzmanı görevlendirmek, sizin için doğru karar olacaktır. Çünkü uzmanlar, özellikle ilgili sektöre odaklanmış bir tasarım ve planlama süreci takip eder.

  Karmaşık sorunlar için basit çözümler

  Ticari mutfak ve bulaşıkhanelerin geneli için geçerli tek bir çözüm mevcut değildir. Zira, süreç esnasında çok sayıda etkenin hesaba katılması gerekir. Bunlardan birkaçı:

  • Yemek servisi tipi (Self-servis, garson servisi, büfe)
  • İşletmenin boyutu (oturma kapasitesi)
  • Konuk başına satış miktarı (saat başına açılan servis)
  • Mevcut alan
  • Ve diğer etkenler

  Mevcut tüm kriterlere ilişkin kapsamlı bir listeye beyan bültenden ulaşabilirsiniz. Bir uzmanın yardımıyla, mutfağınızın veya bulaşıkhanenizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde adım adım tasarlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Beyaz bülteni şimdi edinin!

  Ergonomi: Daha fazla verimlilik, daha az aksama süresi

  Dünyada her yıl sırt ağrılarından dolayı milyonlarca gün hastalık izni alındığı hesaba katıldığında, ergonomi unsurunun bir işletmenin başarısına sağladığı katkı daha anlaşılır hale gelecektir. Restoran veya ticari mutfaklarda çalışan herkes, mevcut zaman ve alan kaynaklarının, ergonomik tasarlanmış çalışma koşulları ve süreçler sayesinde ne denli yüksek bir verimle kullanılabileceğinin farkındadır. Akıllı mutfak planlaması ve en güncel teknolojiler sayesinde çalışma koşullarını nasıl iyileştirebilir ve işletmenizi daha başarılı kılabilirsiniz? İdeal şekilde planlanmış bir ticari mutfak nasıl bir görünüme sahiptir? Bir uzman, bu beyaz bültende konuya dair gayet ikna edici açıklamalar sağlıyor.

  Beyaz bülteni indir