İletişim
  The clean solution

  Clostridium difficile

  Hasta bakım malzemeleri için hijyen yönetimi

  Welle Wasser

  Clostridium difficile (RKI tavsiyesi uyarınca Clostridioides difficile olarak adlandırılmaktadır) veya kısa adıyla C. difficile, son derece bulaşıcı bir bakteridir. Yalnızca iki bakteriye ait parçacıklar, bir enfeksiyonun ortaya çıkması için yeterli olmaktadır.Patojenlerin büyük bir kısmı, ishal sorunu yaşayan hastaların yakın çevresinde, özellikle de tuvalet alanında ve sürgülerde tespit edilmiştir.

   

  Sürgülerin makine yardımıyla kullanıma hazırlanması

  Kullanılmış durumdaki hasta bakım malzemelerinin elleçlenmesinde, ellerin dezenfeksiyonuna ve kişisel koruyucu ekipmanlara ilişkin talimatlara her zaman uyulması gerekir.

  Bununla birlikte, elle kullanıma hazırlama sırasındaki her bir iş adımında, hem damlacıklar (aerosoller) sebebiyle eller için, hem de sıçramalar sebebiyle çalışılan ortam için yüksek bir kontaminasyon riski bulunmaktadır:

  • Taşıma
  • Boşaltma
  • Depolama

  Bundan dolayı, hasta bakım malzemelerinin bir temizleme ve dezenfeksiyon makinesi yardımıyla kullanıma hazırlanması özellikle tavsiye edilmektedir.

  Beyaz bülteni şimdi edinin!

  Entegre temizleme ve dezenfeksiyon makinelerinin avantajları

  Temizlik ve dezenfeksiyon teknolojisi MEIKO

  Hasta bakım malzemelerinin temizleme ve dezenfeksiyon makineleri içinde tamamen otomatik bir şekilde boşaltılması, temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi, kontaminasyon ve tekrar kontaminasyon riskini mümkün olan en düşük seviyeye indirecektir.

  Daha yüksek bir hijyen standardı, daha yüksek iş güvenliği ve operatör konforu için, MEIKO temizleme ve dezenfeksiyon makineleri diğerlerinin yanında şu özellikleri sunar:

  • Otomatik kızılötesi kumanda veya ayak şalteri aracılığıyla kapak açma olanağı, ellerde kontaminasyon oluşma durumunu önler
  • Daha kısa taşıma mesafeleri için hasta odalarında veya banyo alanlarında duvar montajı imkanı, patojenlerin yayılma kapsamını kısıtlar
  • Geniş yüzeyli tuşlar, net semboller ve kolayca anlaşılır metin bazlı bilgilendirmeler sayesinde operatör kaynaklı hatalar minimize edilir

  Clostridium Difficile'ye karşı

  mükemmel etkinlik

  Bağımsız hijyen enstitüsü HYGCEN Germany GmbH'ye ait raporla da onaylandığı üzere, MEIKO temizleme ve dezenfeksiyon makineleri, bakterileri ve özellikle Clostridium Difficile tipi sporları hasta bakım malzemelerinden son derece etkili bir şekilde çıkarır.

  Uzman görüşüne git

  Kullanıcı araştırması

  Hasta bakım malzemelerinin temizlenmesinde söz konusu olan zayıf noktaları, 16 aylık bir zaman diliminde yürütülen bir kullanıcı araştırmasıyla analiz edilerek ortaya konmuştur.  Buna göre, yeterince kullanıcı dostu olmayan cihazların personel tarafından yanlış şekilde kullanılması, en sık rastlanan durumlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgiye, Clostridioides difficile beyaz bülteninden ulaşabilirsiniz.