İletişim
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Tek kullanımlık malzemelere elveda

  Tekrar kullanılabilir bardak ve bulaşıkların hijyenik şekilde yıkanması

  Sert plastikten tekrar kullanılabilir bardaklar ve tekrar kullanılabilir diğer malzemelerle, tüketiciler üzerinde olumlu bir izlenim bırakabilirsiniz. Bugün giderek daha fazla catering firması, gastronomi işletmesi ve tersine lojistik firmaları, müşterilerine sürdürülebilir çözümler sunuyor. MEIKO, stadyumlar, festival alanları gibi HoReCa sektöründe ihtiyaç duyulan her yerde tekrar kullanılabilir çözümleri destekliyor.

  Bu beyaz bültende plastik atıkları nasıl önleyebileceğinizi ve sektörden üç uygulama örneğini okuyabilirsiniz:

  İçerik:

  • Plastik atık: Rakamlar & Gerçekler
  • Tek kullanımlık plastik alternatifleri
  • Başarı modeli “Tekrar kullanılabilir malzeme yıkamaˮ
  • Almanya, Hollanda ve Avusturya'dan en iyi uygulama örnekleri

  Beyaz bülteni indirin!

   

   

  Akıllı bir tercih: Tekrar kullanılabilir ürünler

  150 milyon ton plastik atık denizlere karışıyor. Tüketiciler bu konuda artık bir şeylerin değişmesini istiyor. En az yüzde 80'i, tek kullanımlık plastik ürünlere olumsuz yaklaşıyor. Birçok ülke de buna tepkisiz kalmayarak, ilgili kısıtlamaları giderek daha da arttırıyor. 2021'den itibaren AB ülkelerinde, pipet, tabak, çatak-bıçak ve kulak çubuğu gibi bazı tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanacak. 

  Tek kullanımlık ürünlere veya melamin içeren bambu bardaklara alternatif mi arıyorsunuz? O zaman sert plastikten üretilen uzun ömürlü tekrar kullanılabilir ürünleri veya bilindik porselen kahve fincanlarını tercih edebilirsiniz. Tekrar kullanılabilir ürünler, MEIKO'nun akıllı bulaşık yıkama teknolojisi ile birlikte, ekonomik fayda da sağlayan ekolojik ve sürdürülebilir bir çözüm olur. HoReCa sektöründen aşağıdaki firmalar da aynı görüşü paylaşıyor:

  Aşağıdaki sektörler için temiz çözümler sunuyoruz:

  • Tekrar kullanılabilir ürün lojistiği için tedarikçiler
  • Catering firmaları ve gastronomi işletmeleri
  • Tek kullanımlık yerine tekrar kullanılabilir ürün tercih eden herkes

  Sadece Almanya'da 31.000 ton daha az çöp

  Tek kullanımlıktan tekrar kullanım sistemine geçen herkes, çevre korumasına önemli bir katkıda bulunabilir. Sadece tek kullanımlık coffee-to-go bardaklarından vazgeçerek bile sadece Almanya'da yılda 31.000 ton daha az çöp oluşacaktır. Dünya çapında uygulanacak bir yasağın yürürlüğe girmesi halinde, bu sayının ne kadar yükseleceğini hayal edebiliyor musunuz?

  Tek kullanımlık yerine tekrar kullanılabilir (plastik) ürünlerle ve akıllı bulaşık yıkama teknolojileri kullanarak, işletmenizi geleceğe hazır hale getirin. Bu konuda size yardım edebiliriz. Bunun için bizi aramanız yeterlidir!

  Beyaz bülteni indirin