İletişim
  The clean solution

  Dr. Stefan Scheringer - Meiko Yönetim Kurulu'na

  1 /  / 1

  Offenburg'daki Meiko Grubu'nun şirketin tepe noktasına yönelik planlı değişim süreci tamamlanmış olacak. 21 yıllık bir hizmet dönemi sonrasında, şirketin CEO'su Dr. Müh. Stefan Scheringer (62), Oskar ve Rosel Meier Vakfı'nın Yönetim Kurulu'na geçiş yapıyor. Bu görev, 1995'ten bu yana şirkette farklı pozisyonlarda kendini ispat etmiş olan ve uzun bir süredir CTO olarak hizmet veren Dr. Müh. Thomas Peukert (50) tarafından teslim alınacak.

  “Bu planlı değişim için son derece özenli bir hazırlık yaptık, Dr. Müh. Stefan Scheringer bu şekilde ifade ediyor. “Elbette ki, dünya genelinde çalkantılı bir dönemde hayata geçirildiğinin farkındayız. Bununla birlikte zorlu zamanlar, dinamik şirketler için iyi olanaklar da sunar; bu yüzden bu süreci önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Meiko'nun Sayın Thomas Peukert'in liderliğinde başarılı bir şekilde gelişmeye devam edeceğine fazlasıyla ikna olmuş durumdayımˮ, Scheringer sözlerine böyle devam ediyor.

  Peukert'in şirketin tepe noktasına gelmesi, lider ekibinde de çeşitli değişimler anlamına geliyor. Buna göre, daha önce Üretim Departman Müdürü olarak görev almış olan, 2021 Ocak'tan bu yana ise Geliştirme ve Tasarım departmanını yöneten Christoph Homburger, yeni dönemde hem Üretim ve Teknoloji Müdürü hem de COO/CTO olarak her iki departmandan da sorumlu olacak. Sebastian Hainz, dünya genelinde Satış ve Pazarlama departmanının yöneticiliğini yapmaya devam edecek.

  Şirketi bünyesinde bulunduran Oskar ve Rosel Meier Vakfı'nın Yönetim Kurulu üyesi olarak, Dr. Müh. Stefan Scheringer ise Meiko'nun yolculuğuna farklı şekillerde eşik ediyor ve kişisel deneyimlerini şirket yönetimiyle paylaşıyor olacak. “Gelecek yıllar için hedeflerimiz:

  Şirket stratejilerinin ve sürdürülebilirlik hedeflerinin bu değişimden etkilenmeden sürdürülmesiˮ, Scheringer ve Peukert bu şekilde vurgu yapıyor ve ekliyor: “Şu ana kadarki çalışmalarımızı temel alarak, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz için sağlam ve güvenilir bir iş ortağı olmaya devam edeceğiz. Takdir edeceğiniz üzere, değer odaklı bir şirket için başka türlüsü düşünülemezdi.ˮ