İletişim
  The clean solution

  Meiko büyümeye devam ediyor

  Türkiye’de kurulan yeni şubesiyle, Alman makine üreticisi ve bulaşık yıkama, temizleme ve dezenfeksiyon teknolojilerinde uzman kuruluş Meiko gücünü pekiştiriyor. „Meiko Clean Solutions Turkey Temizlik Çözümleri Tic. Ltd. Şti.“ adıyla kurulan yeni firma Meiko’nun güneydoğu Avrupa ve Ortadoğu’daki faaliyetlerini destekleyecek.

   

  Meiko CEO’su Dr. Stefan Scheringer konuyla ilgili şöyle dedi: „İstanbul’daki yeni kuruluşumuzla Avrupa ve Asya kıtaları arasında en önemli bağlantı noktası olan bölgede konumlanmış oluyoruz. Sürdürülebilir, çevre dostu özellikleri ve ekonomik avantajlarıyla Türkiye pazarını ikna edecek ürünlerimiz için ciddi bir potansiyel görüyoruz.“

   

  Meiko Türkiye’nin başında Başar Ergün bulunuyor. 51 yaşındaki gemi mühendisi sektörde uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip. Ergün büyük catering firmaları, yemekhaneler, oteller, hastaneler ve havaalanlarında Meiko için önemli bir potansiyel görüyor: “Bu sektörler Meiko’nun hakim olduğu ve süreçleri itibariyle Meiko performansına sahip teknolojilere ihtiyaç duyulan müşteri segmenleri”. Gıda atık sistemleri, hastaneler ve itfaiyeler için temizleme ve dezenfeksiyon cihazları gibi yan teknolojiler de Ergün’e göre Türkiye pazarı için biçilmiş kaftan.

   

  Meiko aslında 2000 yılından beri Türkiye’de aktif. “Türkiye’deki müşterilerimiz makinelerimizin kalitesini takdir ediyor – her ne kadar şu ana kadar Almanya’daki merkez ofisimiz üzerinden alım yapmış olsalar da” diyen Dr. Stefan Scheringer sözlerine şöyle devam ediyor: “Türkiye’deki yeni firmamızla artık pazara daha hızlı ve direkt olarak hizmet verebileceğiz.”

   

  Kasım ayında İstanbul’da düzenlenen HOSTECH by TUSID Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Meiko Türkiye için iyi bir başlangıç oluşturdu. Ergün Başar fuarla ilgili “Fuar, ağ kurma ve mevcut irtibatları geliştirme açısından mükemmel bir fırsat yarattı” dedi. Standta tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü ve tırnaklı bulaşık makinelerini tanıtan Meiko, özellikle premium sınıf M-iClean ve M-iQ makinelerle, yeni girişimciler için en sürdürülebilir teknolojilerle donatılmış UPster serisini öne çıkardı.