İletişim
  The clean solution

  Unlu mamul sektöründe "Yılın Markası"

  1 /  / 1

  Alman makine üreticisi Meiko, haziran ayı başında sevindirici bir haber aldı. Unlu mamul sektörünün dergisi Allgemeine BäckerZeitung (ABZ), yaptığı marka araştırması sonucunda, bulaşık yıkama teknolojileri uzmanı firmayı, mağaza alanı için profesyonel bulaşık makineleri kategorisinde "2017 Yılın Markası" seçti. Aldığı yüksek puanlarla göz dolduran Meiko, unlu mamul sektöründe de rakiplerinden belirgin bir şekilde ayrılmış oldu.

  Unlu mamul sektöründeki gibi bir dinamizm çok az sektörde yaşanıyor. Güçlü değişimlerin söz konusu olduğu sektörde, her gün yeni beklentiler ve gereksinimler ortaya çıkıyor. Klasik pastane ürünlerinin yanı sıra, özenle tasarlanan atıştırmalıklar vitrinde yerini alıyor. Büyük şubeler, artık sadece oturarak kahve içilen alanlar değil, tam donanımlı gastronomi mekanları da sunuyor. Kullanılan malzemelerin ve alerjenlerin belirtilmesiyle ilgili katı düzenlemeler bir yana, müşterilerin yeni beslenme alışkanlıklarının da dikkate alınması gerekiyor: et ve karbonhidrat oranı azaltılmış besinler, gıda intoleransları ve gıda konusunda genel bir duyarlılık, fırın ve pastanelerin de göz önünde bulundurması gereken unsurlar.
  Yeni ihtiyaçlar ve yönetmelikler, hijyen, uzmanlık ve müşteri memnuniyeti konularında yeni talepleri de beraberinde getiriyor. Sadece personelin değil, kullanılan makinelerin de yeni koşullara uyum sağlayabiliyor olması gerekiyor. Allgemeine BäckerZeitung (ABZ), bu bilgiler ışığında bir pazar araştırması gerçekleştirdi ve sektörde hayati öneme sahip bulaşık yıkama konusunu mercek altına aldı. Mağaza alanı için profesyonel bulaşık makineleri kategorisinde on firma detaylı bir karşılaştırmaya tabi tutuldu. Sektördeki işletmelerden yüzlerce kişinin oyuyla gerçekleştirilen geniş çaplı ankette ulaşılan sonuç oldukça netti: Fırın ve pastane sektörü, Meiko'nun bulaşık yıkama teknolojisine ve servis kalitesine yüzde yüz güvenebilir. 
  Hem küçük ölçekli işletmelerden hem de restoran alanına da sahip büyük şubelerden elde edilen sonuçlar bunu açıkça gösterdi. Anketteki kategoriler üzerinden kalite ve ürün performansına, marka itibarına ve servis ortağı olarak kalitesine dair detaylı bir çıkarım sağlandı. Köklü bir geleneğe sahip Meiko, kuruluşunun 90. yılında da aldığı yüksek notlarla göz doldurdu. Özet olarak Meiko makineleri, rakip markaların çok ötesinde, optimum bir fiyat/performans dengesine sahip. Ayrıca gelecek odaklı teknolojileri sayesinde sadece optimum yıkama sonuçları garanti etmekle kalmıyor, ayrıca kolay bir kullanım da sunuyorlar. Ayrıca firma, ihtiyaç duyulduğunda müşterisine destek veren güvenilir ve hızlı bir servis ortağı olarak da ankette puan topladı. İnovasyon gücü, verimlilik ve güvenilirlik de sonucu belirleyen özellikleri arasında.
  İster üretimde kullanılan malzemeler ve ekipmanlar olsun, ister gastronomide kullanılan bulaşık ve bardaklar, Meiko, mutlak verimlilik ve tavizsiz temizlik sağlıyor ve ergonomik dengeyle personelin sağlığını koruyor. ABZ marka araştırmasının bu sonuçlarıyla "Yılın Markası" seçilen Meiko'nun Global Kilit Müşteri Yöneticisi Dietmar Zapf, firma merkezinin bulunduğu Offenburg'da ödülü kabul ederken son derece mutluydu.