İletişim
  The clean solution

  Meiko Green ile Host 2021: Canlı demolar ve ürün ön tanıtımı

  1 /  / 1

  Host fuarı 22 - 26 Ekim tarihleri arasında teknolojileri, trendleri ve çok daha fazlasını ağırlama sektörüyle bir araya getirdi. 1300’den fazla katılımcıyla Avrupa’nın önde gelen fuarı, tüm dünyada sektör profesyonellerinin merakla beklediği etkinliklerden biriydi. Meiko da fuarda yer alarak, MKN ile birlikte kurduğu tam teşekküllü demo mutfağında ziyaretçilere son teknoloji çözümlerini canlı deneyimleme fırsatı sundu. Meiko Green uzmanları ise, müşterilerin akıllı ve bütünsel gıda atık yönetimi yapmalarını sağlayan yeni bir yazılımı tanıttı.

  Milano beş gün boyunca tüm dünyadan katılımcı ve ziyaretçilerle otel ve restoran sektörünün buluşma noktasıydı. Avrupa’nın önde gelen fuarlarından Host, bir kere daha bilgi aktarımı ve sektörün geleceğine öngörü sağlayan bir platform oldu. Ayrıca fuar, zorlu geçen aylardan sonra sektör için tünelin ucundaki ışığın sembolüydü.

  Meiko standı zengin bir içeriye sahipti. MKN ile birlikte kurulan demo mutfağında canlı olarak yemekler pişirildi. Burada gıda atıkları yönetiminde pazar lideri olan Meiko Green’in sistemleri de kuruldu. Mutfak ve yemek atıkları yerinde bertaraf edilerek bir tankta toplandı. Böylece ziyaretçiler bulaşık yıkama ve gıda atık teknolojilerinin bütünsel bir sistem olarak gerçek koşullar altında nasıl çalıştığını görme fırsatı buldular. Sistem Smart Label Award, Footprint Award ve FCSI Sustainable Catering Equipment Award gibi ödülleri kazanan BioMaster ünitesinden oluşuyor ve M-iClean H giyotin tipi bulaşık makinesinin tezgahına entegre edilmişti. Aynı şekilde WasteStar Flexible Concept vakum sistemi ile yeni M-iQ BlueFire tırnaklı bulaşık makinesi de birbiriyle uyumlu bir sistem olarak sergilendi.  Böylece ziyaretçiler bulaşık yıkama, pompa, vakum ve depolama teknolojileri portföyünden, tüm yer koşulları ve atık miktarlarına göre planlanabilen akıllı sirkülasyonlar ve sistemler görme fırsatına sahip oldu.

  Atık yönetimi endüstriyel mutfaklar için geleceğin en önemli ve acil konularından birini oluşturuyor ve pandemi de hijyenin mutfak atıkları açısından da ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Meiko Green Uluslararası Satış Müdürü Hannes Braun “Yüz yüze iletişim fırsatı nedeniyle bu Host bizim için çok özeldi” diyerek fuara ilişkin görüşlerini belirtiyor ve şöyle devam ediyor: “Son fuardan bu yana gıda atık çözümlerine yönelik talep ciddi oranda arttı. Hijyen şu an tüm dünyada bir numaralı konu ve bu fuarda ıslak atıkların elle temas ve çapraz bulaşma olmadan mutfaktan nasıl çıkarılabileceğini canlı olarak gösterdik.”

  Ziyaretçiler için diğer önemli konu da sürdürülebilirlikti. Braun konuyla ilgili şöyle diyor: “Bizim için sürdürülebilirlik, gıda atıklarını hammadde olarak değerlendirip enerji döngüsüne tekrar beslemekten daha fazlası. Biz gıda atıkları israfını önceden azaltıyor ve aynı zamanda kaçınılmaz atıklardan da maksimum  fayda sağlamayı hedefliyoruz. Fuarda da bunu gösterdik.” Braun burada gıda atıkları konusunda uzman firmanın yakın gelecekte sunacağı ve ziyaretçilere ön tanıtımını yaptıkları yeni bir yazılımdan bahsediyor.

  Yazılım, gıda atıklarının işlenmesini daha da profesyonelleştirecek. Gıda atık yönetimi kapsamında atık miktarını azaltırken, karlılık ve sürdürülebilirliği arttıracak. Braun’a göre avantajlar ortada: “Daha az gıda israfı her işletme için etik bir zorunluluktur ve büyük finansal avantajlar sağlar. Bu nedenle çözümümüz, işletmeciler ve danışmanlardan çok iyi geri bildirimler aldı.” Yazılım tüm gıda maddelerini ve oluşan atıkları analiz ederek, bunları kategoriler halinde gruplandırıyor. Bu sayede gıda atıklarının kaynağına dikkat çekiliyor ve mutfaklar, atıkları azaltmaya yönelik önlemler üzerine çalışılabiliyor. Milano’da bulunarak, geleceğin kullanıcılarıyla da konuşma fırsatı sağlanarak ilk ağızdan izlenimler alındı, fikir alışverişi ve Meiko Green uzmanlarıyla yazılım süreçlerinde iyileştirmeler yapıldı. Böylece ürünün, 2022’de lanse edilmeye hazır olduğunda, sektörün ihtiyaçlarını tamamen karşılayacağı garanti altına alınmış olacak.

  Fuarda gösterilen büyük ilgi ve biyogaz tesislerinin dünyadaki yükselişinin Meiko Green için cesaret verici olduğunu söyleyen Hannes Braun şöyle devam ediyor: “Bu, biyogaz tesisleri için mükemmel bir hammadde olan organik biyokütle sağlayan sistemler geliştirme stratejimizi destekliyor. Müşterilerimiz aynı zamanda daha düşük operasyonel maliyetler, daha az atık bertarafı, daha düşük gıda harcamaları ve daha az CO2 emisyonu gibi avantajlara da sahip oluyorlar. Host, tüm bunların net bir tasarım ve birbiriyle uyumlu mutfak süreçleri kapsamında yapılabileceğini ve ayrıca bulaşık yıkama teknolojisi ile atık yönetiminin nasıl bir arada çalıştığını, tüm ekolojik ve ekonomik avantajlarıyla uluslararası müşterilerimize göstermek için ideal bir fırsattı.”