İletişim
  The clean solution

  Meiko BlueFire: Singapur'daki Food & Hotel Asia'da daha fazla otomasyona giden yol

  1 /  / 1

  Meiko, 25 - 28.10.2022 tarihleri arasında düzenlenen ve Güneydoğu Asya’da gıda sektörünün en önemli fuarı kabul edilen FHA’da maksimum hijyen, daha fazla verim ve kısıtlı alanların akıllı kullanımını sağlayan yeni tırnaklı bulaşık makinesini sergileyecek.

  Gastronomi dünyası toplu yemek sektöründe yaşanan istikrarsız kapasiteler ve personel sıkıntısı için Meiko’nun sunduğu çözümü 5. salonda 5B2-07 + 5B2-01 numaralı stantlarda görebilecek. Meiko M-iQ BlueFire, daha yüksek bir otomasyon seviyesi ile bulaşıkhanelerde daha fazla esneklik sağlıyor. Ayrıca tabak, çatal-bıçak ve tepsileri DIN standartlarına uygun şekilde yıkayarak, koronavirüs salgınından beri ciddi ölçüde artan hijyen ihtiyacını da karşılıyor.

  Meiko, BlueFire ile, tabak ve çatal-bıçak ile tepsilerin yıkanması için kullanılan klasik iki makineli çözümü, birden fazla hatta sahip tek makinede birleştirmiş. Bu sayede en kısıtlı alanlar için bile akıllı çözümler mümkün oluyor. Ayrıca daha yüksek kapasiteye sahip tek makine sayesinde iki ayrı makineye göre daha verimli yıkama yapılıyor.

  Akıllı çatal-bıçak ve tepsi yıkama teknolojisi, daha yüksek otomasyon derecesine katkıda bulunuyor: Çatal-bıçaklar demagnetize edilerek yıkanıyor ve bu sayede daha iyi bir temizlik ve kurutma sağlanıyor. Tepsiler ise, yerden tasarruf sağlamak için dik bir şekilde iki dakikadan uzun bir temas süresi ile makineden geçiyor. Meiko Ürün Müdürü Johann Wagner bu konuyla ilgili şöyle diyor: “M-iQ BlueFire’da tepsiler de tabaklar gibi yıkanıyor. Yani tüm malzemeler DIN normlarına uygun şekilde yıkanıyor. ‘İkisi bir arada çözüm’ kapsamında gerçekleşen bu proses, operasyonel maliyetlerin önemli ölçüde düşürülmesini ve birinci sınıf kurutma sonuçları elde edilmesini sağlıyor. Bunu ‘Clean Solution Çemberi’nin mantıksal bir sonucu olarak kabul edebiliriz. Bu konsept, müşterilerimizin ve onların misafirlerinin artan güvenlik ihtiyaçları için makine, servis, kimyasal, danışmanlık ve eğitim unsurlarını senkronize ediyor.ˮ

  Johann Wagner'e göre, her yeni nesil makine serisinin daha düşük operasyonel maliyetlerle daha fazla performans göstermesi ‘şirketin DNA’sında’ var. Tıpkı kalıcı bir süreç optimizasyonu için yapılan çalışmalar gibi... Daha fazla ergonomi ve bu sayede makineleri kullanan insanların gösterdiği takdir, Meiko'nun tüm ARGE çalışmalarının odak noktasını oluşturuyor.

  Otomatik tepsi besleme ve yıkama sonrasında tepsi istifleme cihazında toplama ile entegre çatal-bıçak toplama kabı sayesinde elde edilen yüksek otomasyon seviyesi, verimliliği düşürmeden farklı iş yoğunluklarına esnek adaptasyon sağlıyor. Bu sayede dakikada 25 tepsi hızlı, tam otomatik ve hijyenik açıdan güvenli bir şekilde kullanıma hazır hale geliyor. Ayrıca tek makine ile daha az temizlik gerekiyor. Tüm bu faktörler, piyasadaki diğer çözümlere kıyasla, M-iQ BlueFire'ın toplam verimliliğini büyük ölçüde artırıyor.

  FHA ziyaretçileri, Meiko standında sektöre yönelik diğer temiz çözümleri de görebilecekler: Örneğin minimum su tüketimi ile çok yönlü yıkama seçenekleri sunan UPster serisi, şişe ve bardak gibi tekrar kullanılan malzemelerin yıkanmasına yönelik çözümler ve gıda atık sistemleri gibi...