İletişim
  The clean solution

  MEIKO şişe yıkama sistemi

  1 /  / 1

  Plastiğe veda edin: Tekrar kullanılabilir malzemeler için bulaşık yıkama çözümleri çok popüler

  Plastik poşet, bardak ve buna benzer malzemelere yönelik yasaklar tüm dünyada ciddi bir yükselişte. Daha fazla sürdürülebilirlik amaçlayan bu trend oteller, restoranlar, barlar, kafeler ve toplu yemek işletmeleri için beraberinde yeni zorluklar da getiriyor. Alman hijyen uzmanı MEIKO, plastik atıkların azaltılmasına yönelik çabaları, yeni şişe yıkama sistemiyle destekliyor. Bu sürdürülebilir ve hijyenik çözüm hem şişelerin hem de sürahilerin temizliği için kullanılabiliyor.

  İşletmelerin kendi üretimi limonatalar ve meyveli içecekler, yeme-içme sektöründe uzunca bir süredir oldukça popüler. Servis edilen su veya sodalar için de cam şişeler ve sürahiler tercih ediliyor. Bu malzemelerin iyi bir şekilde yıkanması da yeni çözümler gerektiriyor. Meiko'nun yeni şişe sepeti sistemi bu açıdan hayatı kolaylaştırıyor. Sadece birkaç müdahale, M-iClean U bulaşık makinesini, tekrar kullanılabilir şişeleri yıkayan özel bir bulaşık makinesine dönüştürmek için yeterli: Yapmanız gereken tek şey alt yıkama kolunu ilgili adaptör ile değiştirmek. Tüm yaygın ebat ve şekillerdeki maksimum 114 mm dış çaplı 16 cam şişe veya sürahiler, M-iClean U ile kısa sürede yıkanabiliyor. Aynı şekilde laboratuvar şişelerinin temizliği de sorun teşkil etmiyor. Komple birbirinden ayrılmış hatlara sahip bu sistemde önce yıkama çözeltisi, ardından durulama çözeltisi özel tasarım nozullara aktarılarak şişelerin doğrudan içine püskürtülüyor. Böylece kimyasal kalıntıları önleniyor ve hijyenik temizlik sağlanıyor. Meiko’nun yeni şişe sepeti sistemi, tüm M-iClean UM ve UM+ model makinelerde kullanılabiliyor. Bu sayede yıkanan malzeme türünün sürekli değiştiği durumlarda dahi gerekli esneklik sağlanmış oluyor. Test edilmiş bu sistem ile kaynaklar korunuyor, personel maliyetleri düşürülüyor, zaman tasarrufu ve DIN normuna uygun (SPEC 10534) hijyen güvenliği sağlanıyor. Meiko böylece sürdürülebilir sistemlerin yaygınlaşmasına bir katkı daha sağlamış oluyor.

  Hijyen hakkında:

  Hijyen konusu, son dönemde yaşanan süreçle birlikte daha da büyük bir önem kazandı. Bağımsız hijyen enstitüsü HygCen Germany GmbH, M-iClean tezgahaltı bulaşık makinelerinin yeni tip koronavirüse karşı etkinliğini onayladı. Dr. Friedrich von Rheinbaben konuyla ilgili şöyle diyor: “MEIKO makinelerde yıkanan bulaşıklar, daha önce enfekte veya hasta kişiler tarafından kullanılmış olsa dahi, tereddüt etmeden tekrar kullanıma sunulabilir.ˮ

  Koronavirüsü etkisiz hale getirmek mi istiyorsunuz? Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.