İletişim
  The clean solution

  Meiko, koronavirüs pandemisini azaltmak için yardım ediyor

  1 /  / 1

  Meiko, pandemi hastaneleri için üretim ve sevkiyatın hızlı bir şekilde yapılabilmesi için, fabrikanın tıbbi cihazlar bölümünde revizyona gitti

  Dünyanın dört bir yanındaki tıbbi kuruluşlar, artan hasta veya çoğalan vaka sayısıyla baş edebilmek için hazırlanıyorlar. Mevcut hastaneler, karantina ve yoğun bakım servislerinin kapasitesini arttırıyor. Pandemi süreci boyunca sadece birkaç gün içerisinde yeni hastaneler inşa ediliyor veya fuar alanları, oteller ve diğer tesisler geçici hastanelere dönüştürülüyor.

  Kritik öneme sahip temizleme ve dezenfeksiyon teknolojisi

  Bu tesislerin hızlı bir şekilde faaliyete geçebilmesi için, gerekli ekipmanların da mümkün olan en kısa sürede kurulması gerekiyor. Bu ekipmanlar arasında, enfeksiyon zincirini kırarak virüsün yayılmasını önleyen Meiko temizleme ve dezenfeksiyon makineleri de yer alıyor. Meiko CEO'su Dr. Müh. Stefan Scheringer konuyla ilgili şöyle diyor: “Sistemi doğrudan ilgilendiren tedarik zincirinin tam ortasındayız. Meiko 90 yıldan beri, özellikle hastanelerde, hijyen konusunun vazgeçilmez bir parçası olarak öne çıkıyor.ˮ

  Bu ürünlerin ve genel olarak hijyen konusunun önemi, bu süreçte daha da net olarak anlaşılıyor. Meiko da bu gerçeğin farkında. Meiko Satış ve Pazarlama Müdürü Sebastian Hainz konu hakkında şöyle diyor: “Normal siparişlere ek olarak, şu an İtalya'dan Dubai'ye, Avustralya'dan Meksika'ya tüm dünyada temizleme ve dezenfeksiyon makinelerinin üretim ve sevkiyatına odaklanmış durumdayız. Mevcut talebin bu şekilde devam edeceğini öngörüyoruz. Burada ve dolayısıyla pandeminin yavaşlamasında zaman, kritik bir rol oynuyor."

  Hızlı teslimat

  Meiko Grubu Üretim Müdürü Christoph Homburger, fabrikanın üretim kapasitesiyle ilgili şöyle diyor: “Tıbbi cihazların üretim alanı başta olmak üzere Meiko üretimi, ani talep artışlarını karşılayabilecek çok sayıda üretim hattına sahip. Kalifiye ve motive çalışanlarımız sayesinde, gerekli durumlarda diğer üretim departmanlarından bu üretim hatlarına kısa süre içerisinde ilave kapasite aktarabilecek ve ilave vardiyalar planlayabilecek durumdayız.ˮ

  Bu sayede, ülkelerin veya müşterilerin çeşitliliğinden kaynaklanan farklı taleplere rağmen, son derece kısa üretim ve teslim süreleri mümkün oluyor. Christoph Homburger, şöyle devam ediyor: "Offenburg'daki tıbbi cihaz üretim parkuru şu an tam kapasiteyle çalışıyor; satın alma departmanımızın akıllı satın alma politikası ve güvenilir firma içi parça tedariği sayesinde, malzeme temininde en küçük bir sorun yaşanmaması da mevcut sürece büyük katkı sağlıyorˮ.

  Meiko'nun amacı, pandemi süresince ilgili hastanelerde günlük operasyonun hijyenik açıdan güvenli kalmasını ve arıza durumlarında dahi hijyenden ödün verilmemesini sağlamak. “Tüm dünyada hastanelerin, polikliniklerin ve bakımevlerinin acil servis çağrılarına veya makine ihtiyaçlarına cevap verebilecek durumdayız. Ağır hastalar veya yaşlı insanların bulunduğu yerlerde hijyen güvenliğinin hayati öneme sahip olduğunu biliyoruzˮ, diyor Sebastian Hainz.

  Sertifikalı hijyen güvenliği

  Stefan Scheringer, tıbbi cihazlar bölümünün bugün itibariyle toplam cironun yaklaşık dörtte birini oluşturduğunu belirtiyor ve şöyle devam ediyor: “Ayrıca bulaşık makinesi satışında da hastaneler ve rehabilitasyon klinikleri en büyük paya sahip. Ördek ve sürgü temizliğindeki uzmanlığımızı bildikleri için, hastane mutfakları ve yemekhanelerinde oluşan bulaşıkların yıkanması konusunda da yetkinliğimize güveniyorlar.ˮ

  Şirket, müşterilerine daha yılın ilk aylarından itibaren Meiko teknolojisinin yeni tip koronavirüse karşı son derece etkili olduğunun güvencesini veriyor. Bu güvence, Almanya'nın Schwerin şehrinde bulunan bağımsız ve akredite test laboratuarı HygCen Germany GmbH tarafından verilen sertifikaya dayanmaktadır. Test kapsamında, Meiko makinelerin sıcaklık, mekanik ve kimyasal kullanımı gibi parametreleri, koronavirüsün bilinen özellikleriyle karşılaştırıldı.

  “Şirket olarak insanlara, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve kendi çalışanlarımıza karşı büyük bir sorumluluk hissediyoruz. Kuruluş felsefemiz ve değerlerimiz bu yaklaşımla örtüşüyorˮ, diyor Stefan Scheringer. Bu nedenle Meiko çalışanlarının korunmasına yönelik ilave önlemler de alındı. Seyahatlere ara verilmesi, yeni hijyen ve davranış kuralları getirilmesinin yanı sıra çalışanların fiziksel olarak birbirinden ayrılması, sosyal mesafenin dünyadaki tüm şubelerde de tutarlı bir şekilde uygulamasını sağlıyor ve böylece koronavirüsün yayılması azaltılıyor.

  Daha fazla bilgi için: www.meiko.com.tr/tr/kampanyalar/koronavirues/