İletişim
  The clean solution

  Güney Avrupa'daki faaliyetlerini merkezileştiren Meiko, Meiko Ibérica'yı kurdu

  1 /  / 1

  Meiko Maschinenbau GmbH & Co. KG, Güney Avrupa'daki yapısını Dr. Eric Weiss'ın yönetiminde yeniden yapılandırıyor. Bu yapısal değişimin bir parçasını da, Barselona'daki yeni şube Meiko Ibérica oluşturuyor. Şubenin açılışı, 50 İspanyol iş ortağının katılımıyla gerçekleşen bir açılış etkinliğiyle kutlandı.

  Dr. Eric Weiss, 2012'den bu yana Alman hijyen uzmanı Meiko'nun İtalya'daki şubesinde Genel Müdürlük görevini yürütüyor. İşletme alanında doktorası bulunan Eric Weiss, bundan böyle Portekiz, İspanya, Yunanistan ve Malta pazarlarından da sorumlu olacak. Güney Avrupa bölgesinin yeni müdürü Weiss bu konuda şöyle diyor: "Bu zorlu görevi heyecanla bekliyoruz ve stratejik olarak konumlandırılmış ekibimizle son derece iyimser bir gelecek görüyoruz." Dr. Weiss'ın sektörel birikimi, İtalya'da şubesini kurduğu uluslararası mutfak ekipmanları üreticisi Enodis'in yanı sıra, Werner & Mertz bünyesinde daha sonra yürüttüğü Güney Avrupa Genel Müdürü görevine de dayanıyor. Ekip, çalışmalarını, ilgili ülkedeki tecrübeli satış uzmanları ve doğrudan Meiko tarafından eğitilmiş servis teknisyenleri ağının desteğiyle yürütecek.
  İtalya'daki Meiko şubesi, ülkenin son derece kalabalık pazarında yaklaşık 80 profesyonel bulaşık yıkama teknolojisi tedarikçisine karşı yıllardır başarılı bir performans sergiliyor ve 2016'da da yine iki basamaklı bir büyüme sağlandı. Weiss başarılarının sırrını şöyle anlatıyor: "Stratejimiz, yüksek teknoloji ürünlerimizi pazarda bir güçlü iletişimle konumlandırmak. Müşterilerimiz her geçen gün ucuz segmentten uzaklaşarak yenilikçi ve kaliteli teknolojilere yöneliyor." Bunun, "Made in Germany" etiketi ve kendini ispatlamış Meiko inovasyonları ile daima sağlanıyor olması, Eric Weiss ve ekibini daha da teşvik ediyor: "En yeni makinelerimizden M-iClean U ve H modellerinin yanı sıra UPster serisi ile Almanya'dan aldığımız güçlü destek, bizi hedef ülkelerde inovasyon lideri olarak konumlandırıyor." 
  Meiko Ibérica ile en yeni Meiko şubesinin hizmete geçtiği İspanya'da da bunun yansıması bekleniyor. Barselona'nın kalbinde yer alan ofis binası; ofisler, eğitim ve teşhir salonlarının yanı sıra deposu ile firmanın alışılmış servis ve destek kalitesini güvence altına alıyor. Bulaşık yıkama, temizlik ve dezenfeksiyon teknolojisi uzmanının İspanya pazarında yıllardır başarıyla temsil edilmesinin kaçınılmaz bir sonucu olarak, 21 Kasım'da gerçekleştirilen açılış etkinliğine 50'den fazla iş ortağı katıldı. Etkinliğe katılan Meiko iş ortakları arasında otel ve gastronomi sektörü, hastane ve bakım kuruluşları, denizcilik ve hizmet sektörü gibi çeşitli sektörlerden temsilciler vardı.
  Programda, bilgi alışverişi ve tanışma imkanının yanı sıra pazar yönelimi, hizmet portföyü ve makine gamına yönelik sunumlar yer aldı. Bu kapsamda, yeni giyotin bulaşık makinesi  M-iClean H de dahil olmak üzere makinelerin yıkama süreçleri kapsamlı ve canlı olarak test edildi. Güney Avrupa organizasyonundaki yeni yapılanma ve yeni Meiko Ibérica şubesi ile, değer odaklı Alman firma, uluslararası alanda bir sonraki adımını atmış oluyor ve bugün dünya çapında 90 ülkede faaliyet gösteriyor.