İletişim
  The clean solution

  Meiko, Intergastra Fuarı'ndan birçok birincilikle döndü

  1 /  / 1

  Stuttgart'daki Intergastra fuarında beş gün boyunca gastronomi ve otelcilik dünyasına yönelik fikirler, trendler ve yenilikler tanıtıldı. Sektör profesyonelleri, Alman bulaşık yıkama teknolojileri uzmanının yeni M-iClean HXL giyotin tip bulaşık makinesini tanıttığı Meiko standına büyük ilgi gösterdiler. "Grünes Band" (Yeşil Bant) sürdürülebilirlik ödülü ve üst üste ikinci kez sektörün "En İyi İş Ortağı" ödülüne layık görülen Meiko, son derece başarılı bir fuar sürecini geride bıraktı.

  Baden-Württemberg'li bulaşık yıkama teknolojileri uzmanı, Intergastra fuarı kapsamında iki anlamlı ödüle ve çok başarılı bir ürün tanıtımına imza attı. Fuarda "Grünes Bant" (Yeşil Bant) sürdürülebilirlik ödülüne layık görülen Meiko, ayrıca ikinci kez sektörün "En İyi İş Ortağı 2018/2019" ödülü ile taçlandırıldı. "Grünes Band" ödülü, sektör dergisi ´gastronomie & hotellerie´ ve toplu yemek sektörüne yönelik yayınlanan ´GV-kompakt´ tarafından veriliyor. Değerlendirmenin merkezinde, sosyal ve ekonomik kriterler de göz önünde tutularak sürdürülebilirliğe yapılan katkılar ve hizmetler bulunuyor. Uzman jüri tarafından aday gösterilen 24 ürün arasından kazananlar, dergi okuyucuları tarafından belirleniyor. 
  Enerji kategorisindeki birinciliğiyle Meiko ileri görüşlülüğünü kanıtlayarak önemli konuları nasıl yeniden değerlendirip yepyeni çözümler tasarladığını gösteriyor: Kaynakların sürdürülebilir ve dikkatli kullanımı, elektrik ve su ile sınırlı olmamalıdır. Aynı şekilde, insanlar üzerinde de bir istismar olmaması gerekir. Ödül sahibi M-iClean H giyotin tip bulaşık makinesi, otomatik kapak sistemi ve ergonomi konsepti sayesinde bu kriterleri sağlıyor. Bulaşıkhanede iş akışlarının hızlı olması gerekir. Ortam havası, fazla efor ve gürültü insanı yorar ve demografik değişimler de bu stres faktörlerini daha da arttırır. Tüm bu problemler iyileştirilir ve işler daha kolay yapılarak günde 30 dakika zaman tasarrufu sağlanırsa, herkes kazanmış olacaktır. 
  M-iClean HXL'in Stuttgart'taki lansmanıyla, bu kullanıcı dostu özellikler daha da arttırılmış oldu. İki sepet sayesinde kapasite ikiye katlanırken, kullanımı da aynı şekilde kolay olmaya devam ediyor. Fuardaki geri bildirimler de buna uygun olarak pozitifti. Meiko Germany GmbH Genel Müdürü Michael Mayer, şu sözlerle konunun altını çiziyor: "Her iki ödül de, yeni yollar keşfetme ve bulaşık yıkama sürecine farklı bir bakış açısıyla yaklaşma hedefimizi vurguluyor. Geleceğin önemli bir konusu olan çalışan sağlığına, çözümlerimizle bugünden şekil veriyoruz."
  Endüstriyel mutfak satıcıları da, sektör liderini üst üste ikinci defa ´Gastronomi ve Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Meslek Birliği´nin (GGKA) "En İyi İş Ortağı" ödülüyle onurlandırdı. Ödülün önemi büyük olduğu için, fuarın başında alınan bu ödül Meiko çalışanlarını çok mutlu etti. Söz konusu ödül, derneğin yurt çapındaki üyelerinin tecrübelerine dayanıyor ve bu anlamda Meiko'nun performansı için bir gösterge teşkil ediyor. Diğer birçok özelliğin yanı sıra değerlendirmede, kalite ve teknik tasarım, itibar, arıza sıklığı, satış desteği ve satış politikası dikkate alınıyor. Günlük iş hayatında sağlanan gerçek bir iş ortaklığı en önemli unsur. Söz konusu ödül hem değerli geri bildirimler içeren bir müşteri barometresi, hem de bu gelenekçi firmanın yaşatılan şirket kültürüne yönelik güçlü bir onay anlamına geliyor. Michael Mayer, bayilerle olan ilişkiyi şöyle anlatıyor: "Üst üste iki kez alınan "En İyi İş Ortağı" ödülü, tüm Meiko çalışanları için muhteşem bir takdir anlamına geliyor.  Sektör profesyonelleri üreticiler arasındaki farkları günbegün gözlemleyebiliyor, bu yüzden bayilerimizin görüşlerine çok değer veriyoruz. Onlardan aldığımız geri bildirimleri, kendimizi daha da geliştirmek ve liderliğimizi kalıcı kılmak için kullanıyoruz."