İletişim
  The clean solution

  M-iQ BlueFire için altın Cooking Award ödülü

  1 /  / 1

  Lars Urban’a göre sektörel bir ödülden daha önemlisi “makinelerimizi gerçekten beğenen müşterilerdir”. Meiko Deutschland GmbH'nın Genel Müdürü bu nedenle 2023 Cooking Award altın ödül için ekibiyle birlikte yaşadıkları mutluluğu dile getiriyor: “Günün sonunda bu ödülü müşterilerimize borçluyuz. Çünkü Cooking + Catering Inside dergisinin anketinde M-iQ BlueFire için oy kullananlar onlar oldu.”

  Meiko mühendisleri BlueFire ile tabak ve çatal-bıçaklar ile tepsilerin yıkanmasına yönelik klasik iki makineli çözümü birden fazla hatta sahip tek bir makinede bir araya getirdi. Urban'a göre böylece en dar alanlarda bile akıllı çözümler mümkün oluyor: “Müşterilerimiz, ciddi derecede daha yüksek kapasitesi olan ve böylece iki ayrı makineden daha ekonomik çalışan bir makine edinmiş oluyor. Üstelik akşamları da sadece bir makinenin temizlenmesi gerekiyor.” Bu yenilikçi çözüm sayesinde tabaklar, çatal-bıçaklar ve tepsiler tek makineyle ama üç hat üzerinden DIN normuna uygun ve hijyenik açıdan güvenli bir şekilde yıkanıyor. Hatta tepsilerde, iki dakikadan fazla temas süresi ve mükemmel kurutma sonuçları ile DIN normunun bile ötesine taşıyor. 

  Makine ayrıca yüksek düzeyde otomasyon da sunuyor: Tepsiler ve çatal-bıçaklar otomatik olarak yükleniyor (dakikada 25 tepsi). Tabaklar ise son derece geniş tasarlanmış bulaşık hattına en ergonomik koşullar altında elle yerleştiriliyor. 
  “Enerji maliyetlerinin patladığı bir dönemde bu makineyle tasarruf imkanları sunuyoruz” diyen Lars Urban, ayrıca personel eksikliği, hijyen güvenliği ve yer sıkıntısı gibi sorunlara da çözüm sunulduğunun altını çiziyor: “Yüksek otomasyon seviyesi sayesinde bulaşıkhane artık fazla personel gerektirmiyor ve çalışanların üzerindeki yük hafifliyor.” Tüm bunların yanı sıra M-iQ BlueFire daha sessiz çalışan, ortama daha az buhar yayan ve daha kısa çalışma yolları sunan bir tasarıma sahip. Sonuç olarak Meiko gibi yenilikçi bir firmaya yakışır şekilde, yıkama süreçlerini ciddi ölçüde iyileştiren bir çözüm.

  Altın Cooking Award 2023 ödülü ile oylamaya katılan profesyonel şefler, M-iQ BlueFire'ı mutfaklarında en beğenilen yeni ürünlerden biri olarak değerlendiriyorlar.