İletişim
  The clean solution

  Meiko 95 yaşında: 1927'den bu yana istikrarlı bir başarı

  1 /  / 1

  Meiko Group CEO'su Dr. Thomas Peukert, 95. yılın büyük kutlamalara sahne olacak bir yıl dönümü olmadığını ancak yine de şirketin kuruluşundan bu yana katettiği yolu idrak etmek için iyi bir fırsat olduğuna işaret ediyor. Kuruluşundan itibaren şirketin vizyonu, dünyayı daha temiz hale getirmek olmuş. “Bu, bir vizyondan fazlası” diye ekliyor Dr. Thomas Peukert ve şöyle devam ediyor: “Bu aslında tüm müşterilerimize ve iş ortaklarımıza verilmiş bir söz! Ve dünya çapında 2600'ün üzerinde çalışanımız bu sözü yerine getirmek için çalışıyor.”

  1927'den günümüze uzanan bir başarı hikayesi
  MEIKO'nun bugüne kadarki başarı öyküsü, "Standart" adlı ilk Meiko bulaşık makinesinin üretiminden başlayarak güncel yeniliklere kadar bir dizi ticari ve teknik dönüm noktaları içeriyor. Bunların arasında personel eksikliğine çözüm getirebilecek M-iQ Bluefire gibi büyük otomatik bulaşık yıkama sistemleri ve çalışanların sağlığını koruyan otomatik kapak sistemine sahip ergonomik M-iClean H giyotin tipi bulaşık makinesi gibi örnekler bulunuyor. Son zamanlardaki bir diğer yenilik ise akıllı yardım sistemine sahip TopLine yıkama ve dezenfeksiyon makineleri. Meiko, kısa süre önce uluslararası Interschutz fuarında yer alarak itfaiyeler ve sanayi kuruluşları için, solunum koruma ekipmanlarının bakımda güvenilir bir tedarikçi olduğunu gösterdi. Solunum maskelerine yönelik yeni ön temizleme makineleri ve giyotin tipi makineler ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, biyogaz tesislerinde elektrik üretimi sağlayan MEIKO gıda atık sistemleri de yakından incelenmeyi hak ediyor.

  Her şey değişim halinde  
  Gelecekte karşımıza çıkacak zorluklar, değişen yaşam tarzlarımızdan, artan hijyen ihtiyaçlarımızdan ve mevcut kaynakları kullanım şeklimizden kaynaklanıyor.
  Meiko bu zorluklara yıkama sonuçlarını, hijyen ve çevre standartlarını sürekli iyileştiren yeni teknolojik çözümlerle cevap veriyor. Thomas Peukert, hızla değişen dünyaya rağmen Meiko'nun 1927'den beri istikrarlı ve tutarlı bir yol izlediğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Hayat değişim demektir ve biz de bunun bir parçasıyız. Değişimler karşısında atik davranıyor ve mükemmel çözümler sunabilmek için bir adım önde olmayı tercih ediyoruz.” 
  Şirketin bu çözümleri uzun vadede sunmaya devam edebilmesi için, her çalışanın kurumsal hedeflerle özdeşleşmesi ve yönetimin de bu ortamı sağlaması gerekiyor. Thomas Peukert sözlerini şöyle sürdürüyor: “Meiko, 1979'dan beri Oskar ve Rosel Meier Vakfı'na aittir. Bu gerçek, küresel bir oyuncu olarak Meiko'nun önemli konular karşısında anonim şirketler veya şahıs firmalarından farklı hareket edebilmesini sağlıyor. Vakfın felsefesi, Meiko'nun elde edilen karı elinde tutmaya ve bunu yeniden yatırım olarak teknolojiler, makineler, ürün geliştirme ve çalışanlar için kullanmasını zorunlu kılıyor. Bu yapı, şirketin tüm alanlarında ve çalışanlarda aktif bir gelişmeye olanak sağlıyor!” 

  Kriz zamanlarında da güçlü
  Dr. Müh. Thomas Peukert, Meiko'nun gelecek odaklı yönüne dikkat çekiyor: “Hem firma içinde hem de dışarıda saygılı ve sorumlu bir yaklaşıma inanıyoruz. Meiko, kriz zamanlarında bile kendini kanıtlayan ve birbirimize güvenmemizi sağlayan mükemmel bir değerler kültürüne sahip. Kısacası Meiko'nun başarısını, hedeflerimizi sebatla takip etmemize ve çalışanlarımızın gösterdiği beceri ve azme borçluyuz.”