İletişim
  The clean solution

  Meiko için „Safety made in Germany“ kalite mührü

  1 /  / 1

  Alman makine üreticisi Meiko, dezenfeksiyon, temizlik ve bulaşık yıkama teknolojilerinde dünyanın lider firmalarından biridir. Meiko tarafından itfaiye ve sanayi kuruluşlarının solunum koruma ekipmanları için sunulan makine bazlı temizlik ve dezenfeksiyon prosesi, hızla manuel temizlik yöntemlerinin yerini alıyor. Firma, Düsseldorf'taki A+A Fuarı kapsamında, prestijli „Safety made in Germany (ˏSMG´)“ kalite mührüne layık görüldü.

  „Safety“ (Güvenlik) kelimesi ile, Almanya'da polis kontrolü dışında sağlanan, dünya çapında en iddialı koşulları temel alan tehlike önlemleri ifade edilmektedir. Buna sivil savunma ve afet önleme tedbirlerinin yanı sıra iş güvenliği de dahil: İtfaiye, Teknik Destek Derneği (THW) ve Alman Kızılhaçı gibi yerel dernekler ve kurumlar, uluslararası boyutta bir saygınlığa sahipler.
  Yüksek taleplerin karşılanabilmesi adına, bu sektördeki ekipmanların, ürünlerin ve hizmetlerin her zaman güvenilir olması gerekmektedir. Bunu garantileyen „Safety made in Germany (ˏSMG´)“ kalite mührü, ´Alman Yangından Korunmayı Teşvik Derneği´ (vfdb) tarafından verilmektedir. Bu mühür; yangın, afet, sivil savunma, iş güvenliği ve kaza önlemede, kullanıcılar ve alıcıların güvenliğini ve katı kuralların yerine getirilmesini sağlamaktadır. „Safety made in Germany" kalite mührü, sivil savunma ve afet önleme tedbirlerinde standartları belirlemektedir. Aynı zamanda yatırımlar için de bir ayrıcalık sağlamakta ve kılavuzluk yapmaktadır. 
  Alman hijyen uzmanı Meiko, Düsseldorf'taki A+A Fuarı'nda bu ödüle layık görüldü. Ödül, Meiko standında (Salon 6/D83) Meiko Group CTO'su Müh. Dr. Thomas Peukert'e takdim edildi. Meiko, ödülü, solunum koruma ekipmanlarının temizliği için profesyonel ve gönüllü itfaiyelerde ve sanayi kuruluşlarında kullanımı gittikçe standart hale gelen TopClean M  temizleme ve dezenfeksiyon makinesi ile kazandı. Makinenin yenilikçi kemo-termal yöntemi, ciddi derecede kısalan ve güvenli bir temizleme prosesi sağlıyor, kimyasallarla temas olmuyor. Aynı zamanda maske üreticilerinin güvenlik önlemlerine ve kurallarına da uygunluk sağlanıyor. 
  Kalite mührü son derece yüksek uygunluk kriterlerine sahip. Meiko'nun TopClean M makinesinin, ilerde her solunum ekipmanları bakım atölyesinde kullanılacak, kullanıcı dostu bir çözüm olduğu sektör tarafından bugünden söyleniyor. Alman Tesis İtfaiyeleri Derneği Başkanı Raimung Bücher, uygun temizlik yöntemlerine yönelik yıllardır sürdürülen arayışı ve Meiko ile yapılan yakın işbirliğine dikkat çekerek şöyle diyor: „Özellikle manuel yöntemlerin ciddi sağlık riskleri taşıdığı göz önüne alınırsa, makineyle yapılan temizliğin kullanıcının ihtiyaçlarına göre tasarlanması ve basit, hızlı ve sürekli tekrarlanabilen bir süreci garanti edebilmesi gerekmektedir“. 
  Ödül törenine EW 80 Systeme GmbH Genel Müdürü ve sektör uzmanı Hanno von Roth da katıldı. Von Roth Meiko'nun sunduğu çözüm hakkında şöyle diyor: „Gelecekte birçok itfaiye yasal yükümlülükler gereği makine ile temizlikte karar kılacak. Bunun yanı sıra, itfaiyecilikte, yetişen yeni eleman eksikliği de gelecekte önemli bir problem olacak; burada da Meiko'nun sunduğu çözüm ciddi bir zaman tasarrufu sağlayarak destek olacaktır. Ekipman testlerindeki dokümantasyon süreci giderek daha da hızlanıyor, ancak önceki temizlik yöntemleri bu tempoya yetişemiyor; şimdi ise aradaki bu boşluğun kapandığını söyleyebiliriz. Kurutma dolabından çıkan maskeler testten geçtikten sonra paketleniyor ve kullanıma hazır hale geliyor."